23 czerwca 2018

Mars rozbudowuje fabryki w Polsce


Mars Polska przeznaczy ponad 250 mln zł na rozbudowę fabryki produktów czekoladowych w Janaszówku oraz na rozbudowę fabryki karmy dla zwierząt w Kożuszkach Parcel.
Firma Mars jest jedną z wiodących na świecie firm i w ciągu ostatnich 21 lat zainwestowała w Polsce ok. 800 mln złotych w kompleks fabryczno - biurowy pod Sochaczewem. Teraz planuje rozbudowę fabryk w Janaszówku i Kożuszkach Parcel.
Dziś Mars Polska sp. z o.o. ma ponad 1,5 mld zł przychodów rocznie i zatrudnia 1400 osób. Ponad 50% produkcji z Mars Polska trafia do ponad 30 krajów na świecie.
[ban]


Wdrażanie i realizowanie obecnych inwestycji Mars Polska jest efektem rosnącego zapotrzebowania na produkty z rynku słodyczy oraz gotowych karm dla zwierząt w Polsce i na świecie.
Rozpoczęto już proces rekrutacji współpracowników dla nowych inwestycji - zarówno wśród inżynierów, kierowników zmian i osób pracujących na liniach produkcyjnych. Dzięki inwestycjom w Mars Polska powstanie dodatkowe minimum 100 miejsc pracy.
Projekt firmy Mars prowadzony był przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
źródło:Mars incorporated

Jeszcze miesiąc temu. niektóre media donosiły o rezygnacji koncernu z planów rozbudowy fabryk w Polsce. Podobno nowe fabryki miały powstać w Niemczech. Powodem były opóźnienia związane z przyjęciem rozporządzenia Rady Ministrów o poszerzeniu łódzkiej SSE i niepewność, co do dalszego istnienia Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce.
Decyzja rządu o przedłużeniu o 6 lat (do 2026 r.) funkcjonowania SSE wpłynęła na zmianę planów wielu inwestorów.
jagr./
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×