26 maja 2018

15 lat Indesit Company w Łodzi...


... i wkrótce w barwach Whirpoola
2700 zdolnych, wykształconych pracowników, silna strefa produkcyjna, skupiająca 4 zakłady produkcyjne, których linie corocznie opuszczają ponad 2 miliony nowoczesnych urządzeń. Centrum księgowo-rozliczeniowe, obsługujące wiele krajów europejskich, działy R&D, marketingu, logistyki, zakupów…
To dzisiejszy obraz Indesit Company w Łodzi.
Firma właśnie uroczyście świętuje piętnastolecie obecności w tym mieście. W ciągu najbliższych miesięcy wkroczy w nowy etap swojej historii, związany ze zmianą właściciela, którym zostanie globalny lider- amerykańska firma Whirlpool.
[ban]
100 amerykańskich przedsiębiorców (inwestorów?) w Łodzi

Firma Indesit Company - jeden z liderów europejskiego rynku AGD jest obecna w Polsce od 1992 roku, w 1999 otworzyła swój pierwszy zakład produkcyjny (Fabrykę Kuchenek) oraz przeniosła swoją centralę z Warszawy do Łodzi. To właśnie Łódź, jej społeczność, ludzie, a także władze i otoczenie biznesowe miały duży wkład w osiągnięciu przez firmę znaczącego sukcesu ekonomicznego. W ciągu 15 lat Indesit wyrósł na wielką firmę, która w samej tylko Łodzi zatrudnia 2700 osób, a wraz z Radomskiem (również województwo łódzkie) - 4000.
Obecnie firma, to dwa kilkudziesięciohektarowe obszary przemysłowe, w których produkowane są kuchenki, lodówki, okapy kuchenne oraz komponenty plastikowe (Łódź) oraz pralki i zmywarki (Radomsko). Zdecydowana większość produkcji przeznaczona jest na eksport; urządzenia trafiają na większość rynków europejskich. Obroty Indesit Company w Polsce to około 3,5 mld złotych, łączna wartość inwestycji w Łodzi i regionie przekracza 300 mln euro (ponad 1 mld zł).
- Polska jest jednym z najważniejszych krajów w naszej strategii. Ponad piętnaście lat temu podjęliśmy decyzję, aby właśnie w Łodzi zbudować pierwszy polski zakład. Nasze doświadczenie pokazało, że to była słuszna decyzja. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z rezultatów, jakie tu osiągamy, jak i przebiegu współpracy z miejscowymi władzami. Łódź na dobre stała się częścią naszego sukcesu - powiedział Marco Milani, prezes i CEO Grupy Indesit Company, który przybył na łódzką uroczystość jubileuszową.
Firmę Indesit Company czekają w najbliższym okresie zmiany właścicielskie. 10 lipca br. Whirlpool Corporation oraz holding Fineldo S.p.A, należący do rodziny Merlonich zawarły wiążącą umowę w sprawie sprzedaży na rzecz Whirlpool będących własnością Fineldo pakietu większościowego akcji Grupy Indesit. Przejęcie przez amerykański koncern kontroli nad Indesitem wymaga jeszcze zgody właściwych organów antymonopolowych i powinno nastąpić jeszcze przed końcem bieżącego roku.
jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×