26 maja 2018

Mecalit inwestuje w Łódzkiej SSE


Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała zezwolenie na działalność firmie Mecalit Polska. Jest to już trzecia inwestycja przedsiębiorstwa w strefie.
Nowa inwestycja firmy polega na rozbudowie istniejącego zakładu przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Spółka do końca 2015 r. zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości ok. 12 mln zł. Do 31 października 2015 r. zwiększy dotychczasowe zatrudnienie o 20 nowych etatów. Przedsiębiorstwo planuje utrzymać zatrudnienie na poziomie 172 pracowników.
[ban]


Firma Mecalit Polska została założona w 2004 roku i jest spółką-córką firmy Mecalit GmbH z Niemiec. Przedsiębiorca jest renomowanym dostawcą elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD.
- Przez blisko 18 lat istnienia w Łódzkiej SSE wydaliśmy 274 zezwolenia, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości prawie 12 mld zł, dzięki którym powstało ponad 31 tysięcy miejsc pracy – podsumowuje Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE S.A. – Nasza oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw w rankingu Global Free Zones of the Year 2014, przygotowanym przez fDi Magazine z grupy Financial Times, została uznana za najlepszą w Europie. Dotąd blisko połowa strefowych Inwestorów to firmy z sektora MŚP.
jagr./ŁSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×