23 czerwca 2018

Chipita rozbudowuje się w łódzkiej SSE


Firma Chipita Poland otrzymała drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Podstrefie Tomaszów Mazowiecki inwestor poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 64 mln zł oraz zatrudni minimum 50 nowych pracowników.
Nowa inwestycja firmy będzie polegać na kompleksowej rozbudowie zakładu w Tomaszowie Mazowieckim. Ma ona na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu oraz dywersyfikację produkcji.
Chipita Poland działa na polskim rynku producentów produktów spożywczych od 1998 r. Podstawowa działalność spółki to produkcja i sprzedaż przekąsek na bazie mąki i wyrobów cukierniczych z czekoladą.
[ban]
Moto Strefa w Invest-Parku

Od początku 2015 r. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała już pięć pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Strefie. Inwestorzy łącznie zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 221 mln zł, zatrudnienie 184 nowych pracowników oraz utrzymanie 839 miejsc pracy.
- Przez 18 lat istnienia wydaliśmy 278 zezwoleń w Łódzkiej SSE, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 12,7 mld zł, dzięki którym powstało ponad 32 tysiące miejsc pracy - mówi Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE S.A.
jagr./ŁSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×