23 lipca 2018

3 nowe zezwolenia w łódzkiej SSE


Firmy Euros, POPRAWA Producent Opakowań Tekturowych oraz Tommark otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorstwa łącznie zainwestują 22,3 mln zł oraz zatrudnią 42 pracowników.
Firma Euros jest producentem konstrukcji stalowych oraz metalowych elementów stolarki budowlanej w branży budownictwa przemysłowego. Nowa inwestycja w Podstrefie Ostrzeszów Łódzkiej SSE ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez wybudowanie kolejnej hali produkcyjnej oraz zakup nowych linii technologicznych. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 2 mln zł oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie o przynajmniej 6 nowych pracowników.
[ban]
Sandoz w Strykowie

Trzecie zezwolenie w Łódzkiej SSE otrzymała firma POPRAWA Producent Opakowań Tekturowych. Przedsiębiorstwo działa od 1990 r. i specjalizuje się w produkcji opakowań wielkogabarytowych. Nowy projekt inwestycyjny w Podstrefie Ostrzeszów polega na rozbudowie funkcjonującego zakładu. Przedsięwzięcie będzie obejmowało budowę hali produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowych linii produkcyjnych. W związku z inwestycją przedsiębiorstwo poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie o przynajmniej 16 nowych pracowników. 
W Podstrefie Konstantynów Łódzki zainwestuje natomiast firma Tommark. Przedsiębiorstwo działa na rynku przesłon okiennych, wytwarzając m.in. żaluzje drewniane, żaluzje pionowe, rolety, rolety rzymskie, plisy oraz moskitiery. Jako dostawca komponentów z tworzyw sztucznych firma z powodzeniem rozwija współpracę z największymi producentami przesłon okiennych zarówno w Polsce, jak również na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. W związku z nową inwestycją spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 12,3 mln zł oraz zatrudnić 20 nowych pracowników. Przedsiębiorca zadeklarował także utrzymanie zatrudnienia na poziomie ponad 56 pracowników przez co najmniej 3 lata.
jagr./ŁSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×