16 stycznia 2019

Nowa fabryka w Sieradzu


... i nowe miejsca pracy
W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Sieradzu wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę płytek ceramicznych. To inwestycja za ok. 135 mln zł, która da pracę ponad stu osobom.
Powstająca fabryka będzie produkowała płytki ceramiczne wielkoformatowe. W zakładzie zostanie zastosowana innowacyjna metoda formowania płyt w sposób ciągły. Nowy zakład produkcyjny Grupy Tubądzin powstaje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Sieradz-Zapusta na terenie o powierzchni 7 hektarów. Sieradzka fabryka - jak zapowiada inwestor Grupa Tubądzin - będzie produkowała około 3 milionów płytek ceramicznych rocznie.
[ban]
Nowi inwestorzy w podstrefie Białystok

Wielkoformatowe płytki przeznaczone będą na ściany, podłogi oraz elewacje budynków. Płyty formowane będą w sposób ciągły walcami, a nie - jak obecnie - w prawie wszystkich fabrykach na świecie - poprzez prasowanie. Ta innowacja pozwoli na uzyskanie najwyższych parametrów jakościowych płytek oraz przyczyni się do obniżenia zużycia gazu ziemnego i, co za tym idzie, ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Produkcja ma ruszyć już jesienią tego roku.
jagr./MIB
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×