28 marca 2020

Fresenius Kabi zakończył pierwszy etap inwestycji w nową fabrykę w Kutnie


Uroczyste zawieszenie wiechy na nowej hali produkcyjnej fabryki Fresenius Kabi w Kutnie odbyło się 21 lutego z udziałem prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, Generalnego Wykonawcy, pracowników firmy Fresenius Kabi oraz firm pracujących przy budowie. 

Spółka Fresenius Kabi Polska Sp. z o. o., największy w Polsce producent płynów infuzyjnych, inwestuje w regionie łódzkim od 2000 roku. Produkowane w Kutnie płyny infuzyjne dystrybuowane są zarówno do polskich szpitali, jak i eksportowane.

Międzynarodowy koncern, w ramach strategii rozwojowej, planuje poszerzenie istniejącego potencjału produkcyjnego, laboratoriów oraz powierzchni magazynowych na gruntach Wytwórni – zarówno na działkach własnych, jak również terenach nabytych pod dalszą rozbudowę w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej.  

- W imieniu władz miasta chciałabym Państwu podziękować za tę inwestycję. Ten region bardzo dynamicznie się rozwija. Przez ostatnie piętnaście lat powstało tu kilkadziesiąt zakładów. Uczestniczyłem praktycznie w każdym procesie inwestycyjnym. Tu historia farmacji w Kutnie zaczęła się już przed wojną, od zakładów Polfy potem weszli inni inwestorzy, ale my cieszymy się bardzo, że zaistniał Fresenius Kabi, dobra, światowa czołówka farmaceutyczna i jak widać nadal się rozwija i modernizuje. Teraz cieszymy się również, że Fresenius Kabi planuje kolejne inwestycje – podkreślił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Do końca stycznia 2020 r. Fresenius Kabi planuje zainwestować w Kutnie 100 mln zł i stworzyć 45 nowych miejsc pracy. W zakładzie produkcyjnym na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) powstała nowa hala. W ramach inwestycji spółka zainstalowała nowoczesne linie produkcyjne, a także zmodernizowała i rozbudowała istniejące laboratorium kontroli jakości. Dodatkowo Fresenius Kabi zainwestował w pomieszczenia socjalne dla pracowników.

- Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi Miasta i wszystkim osobom odpowiedzialnym za wszystkie zgody i pozwolenia, dzięki którym ta inwestycja mogła tak sprawnie się rozpocząć. Dla koncernu Fresenius Kabi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to miejsce, w którym chcemy stworzyć centrum produkcji płynów infuzyjnych na całą Europę. Obecnie rozwijamy kompleks produkcyjny oraz nasze laboratoria badawcze, ale to tylko pierwszy krok. Chcielibyśmy, aby powstał tu kompleks produkcyjny na miarę XXI wieku. Już dziś nasze produkty eksportujemy na 17 rynków zagranicznych – powiedział Krzysztof Strękowski, dyrektor Wytwórni Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi Polska w Kutnie w Kutnie. - Obecnie mamy już gotowy budynek o powierzchni ponad 5000 m2 w stanie surowym i przechodzimy do etapu montażu instalacji i pierwszych elementów wyposażenia. Cała inwestycja została wykonana w standardzie spełniającym kryteria Dobrej Praktyki Wytwarzania – dodaje dyrektor Strękowski.

Fresenius Kabi jako jedyna firma w Polsce produkuje płyny infuzyjne, tzw. kroplówki, które codziennie ratują życie polskim pacjentom. Płynoterapia jest podstawową formą terapii w lecznictwie szpitalnym, z tego względu bardzo ważne jest zapewnienie jak najwyższych standardów i nieustanne podnoszenie bezpieczeństwa w zakresie terapii infuzyjnej. 

W ciągu ostatniej dekady firma Fresenius Kabi, korzystając z wieloletnich doświadczeń jako pierwsza w Europie wprowadziła innowacyjne opakowania płynów infuzyjnych. Każdego dnia w fabryce w Kutnie wytwarzanych jest kilkadziesiąt rodzajów płynów infuzyjnych, w tym płyny o składzie zbliżonym do fizjologicznego składu osocza. W czerwcu 2017 roku w zakładach Fresenius Kabi w Kutnie została wyprodukowana miliardowa butelka.

jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×