25 kwietnia 2018

Potentat branży lotniczej inwestuje w Rzeszowie


Hamilton Sundstrand buduje fabrykę
Kilka dni temu na terenie WSK Rzeszów, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę inżynieryjnego centrum badawczo-rozwojowego Hamilton Sundstrand, spółki wchodzącej w skład amerykańskiej korporacji United Technologies Company (UTC), światowego potentata w branży lotniczej. Firmy Grupy UTC produkują m.in.: śmigłowce Sikorsky, silniki lotnicze Pratt & Whitney, systemy paliwowe, klimatyzacyjne i systemy transportowe (np. OTIS, w segmencie nielotniczym Grupy). Hamilton Sundstrand w Rzeszowie jest kolejną inwestycją UTC w sektorze lotniczym w Polsce. UTC jest inwestorem m.in. w PZL Mielec, WSK Rzeszów i Ropczycach.
[ban]
Amerykańskie inwestycje w Rzeszowie
Centrum inżynieryjne w Rzeszowie zatrudniać będzie kwalifikowaną kadrę inżynierów, głownie absolwentów Politechniki Rzeszowskiej, przy projektowaniu i pracach badawczo-rozwojowych w zakresie pomocniczych silników lotniczych (APU), służących do zasilania systemów samolotu w trakcie postoju na płycie lotniska oraz jako awaryjne źródło energii podczas lotu.
Zamierzenia inwestycyjne Hamilton Sundstrand na terenie WSK Rzeszów obejmują również uruchomienie zakładu produkcyjnego w hali położonej na działce w obszarze SSE EURO-PARK MIELEC, Podstrefa Rzeszów, w sąsiedztwie centrum inżynieryjnego.

Klastry przyszłością SSE
Planowany termin uruchomienia inwestycji produkcyjnej w strefie wynosi około 18 miesięcy, z nakładami inwestycyjnymi około 100 mln złotych oraz zatrudnieniem około 300 osób, w tym 70 inżynierów. W zakładzie produkcyjnym planowana jest produkcja, montaż i testy lotniczych silników pomocniczych i podzespołów. Kompleks inżynieryjno-produkcyjny Hamilton Sundstrand w Rzeszowie obejmie również centrum napraw i remontów głównych ww. produktów.
Rzeszowska fabryka Hamilton Sundstrand dostarczać będzie produkty do takich firm jak Airbus, Boeing i Embraer oraz będzie współpracować z ponad 200 liniami lotniczymi na świecie.
ebi./Europark Mielec
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×