24 czerwca 2018

Goodrich buduje nowy zakład w Rzeszowie


Po sukcesie jaki odniósł zakład produkujący podwozia lotnicze w Krośnie, Goodrich rozpoczyna budowę drugiego obiektu na terenie polskiej Doliny Lotniczej. Tym razem firma rozpoczęła przygotowania do budowy na nowym terenie o powierzchni 13 akrów w Rzeszowie.
Teren, który kupiono w 2008 r., znajduje się w dogodnej lokalizacji i sąsiaduje z międzynarodowym lotniskiem w Rzeszowie, w samym sercu Doliny Lotniczej. W tym miejscu powstanie nowy zakład produkcyjny, który na początku wesprze działalność korporacji w zakresie produkcji podwozi lotniczych, a w przyszłości także kolejne formy działalności Goodrich. Inwestycja jest warta ponad 50 mln USD.
[ban]
Goodrich Aerospace Poland inwestuje w Jasionce

Zakład będzie zatrudniać ok. 250 osób. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w drugim kwartale 2012 r.
Będzie to drugi obiekt Goodrich w Polsce, obok zakładu działającego w Krośnie, który produkuje i montuje podzespoły podwozi lotniczych dla wielu klientów komercyjnych i wojskowych takich jak: Airbus, Boeing, Gulfstream i Lockheed Martin. Fabryka powstała w Krośnie 15 lat temu jako spółka joint venture. W 2001 r. została w całości przejęta przez Goodrich; obecnie zatrudnia ponad 400 osób.

Potentat branży lotniczej inwestuje w Rzeszowie

Goodrich Corporation to globalny dostawca systemów i usług skierowanych do klientów wyspecjalizowanych w dzidzinie aeronautyki, obrony i bezpieczeństwa narodowego. Dzięki jednej z najbardziej zróżnicowanych ofert w branży, Goodrich oferuje klientom z całego świata wysokiej jakości usługi produkcyjne i udostępnia punkty serwisowe.
ebi./PR Newswire
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×