23 czerwca 2018

Tokai Rubber Industires otwiera fabrykę w Zagórzu


10 października, pochodząca z Japonii TRI Poland otworzyła fabrykę części samochodowych w Podstrefie Zagórz, która wchodzi w skład SSE EURO-PARK Mielec. To już drugie centrum produkcyjne tego inwestora w Polsce. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie co najmniej 80 osób.
Nowootwarta fabryka TRI Poland produkować będzie gumowe i gumowo-metalowe części antywibracyjne oraz uretanowe elementy dźwiękochłonne dla przemysłu motoryzacyjnego. Dotychczas TRI Poland miała zakład produkcyjny, działający od 2000 roku w Wolbromiu, w woj. małopolskim. Utworzenie fabryki w Zagórzu, której wartość szacowana jest na 36 mln złotych, to kolejny krok w ekspansji firmy na rynek europejski.
[ban]
Japońscy inwestorzy w wałbrzyskiej SSE

TRI Poland jest częścią japońskiego Tokai Rubber Industries – globalnego producenta części samochodowych, który zatrudnia łącznie ponad 10 000 pracowników. Poza dwoma fabrykami w Polsce, konsorcjum posiada blisko 20 centrów produkcji na całym świecie: Chinach, Tajlandii, Korei Południowej, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, a także w macierzystej Japonii.
Obecnie w Polsce działa 85 firm produkcyjnych z japońskim kapitałem.
jagr./TRI Poland
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×