16 stycznia 2019

425 nowych miejsc pracy w mieleckiej SSE


Od początku 2015 r. mielecka SSE wydała łącznie 15 nowych zezwoleń na działalność w jej obszarze. W wyniku inwestycji powstanie 425 nowych miejsc pracy. Projekty będą realizowane głównie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.
Najliczniejsza liczba inwestycji będzie rozwijana w Mielcu. Nowymi inwestorami w mieleckiej strefie są Gumotiv, producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno – sanitarnych oraz Basco 2 Sp. z o.o. - firma zamierzająca w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej. Reinwestycje deklarują: Melex, „SPIROFLEX" Sp. z o.o., Zakłady Farmaceutyczne „COLFARM" oraz SAMDEX. Prawie 90 mln zł planują zainwestować firmy na terenach podstrefy Trzebownisko, w okolicach portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.
[ban]


Q-TEQ (produkcja multimaszyn do obróbki materiałów twardych), South Bay Solutions Europe i CNC Innovations (obróbka skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa) to nowi inwestorzy, którzy rozpoczynają rozwój projektów w SSE EURO-PARK MIELEC
Natomiast kolejnych inwestycji w strefie podejmują się ELMAT (4 zezwolenia w strefie) oraz ML SYSTEM.
Jest tez pierwszy inwestor na nowych terenach inwestycyjnych w Pustkowie –podstrefa Dębica. Na obszarze włączonym do mieleckiej SSE w ubiegłym roku, nowy zakład wybuduje firma "AKSIL Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych", planująca produkcję wodorozcieńczalnych farb, lakierów i impregnatów. Łącznie firmy zainwestują 227 mln zł.
Kolejne inwestycje będą realizowane również na Lubelszczyźnie. Trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Lublin: ELPES (produkcja opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego), Modern Expo (producent wyposażenia handlowego) oraz "POL-SKONE" (produkcja okien i drzwi). Nowi inwestorzy deklarują utworzenie co najmniej 170 nowych miejsc pracy.
W ramach udzielonych w br. zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie przedsiębiorcy zadeklarowali łącznie ponad 227 mln zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie 425 nowych miejsc pracy.
jagr./Euro-Park Mielec
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×