30 marca 2020

Pomorska SSE


Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) obejmuje trzynaście terenów inwestycyjnych: 399,39 ha w województwie pomorskim, 177,61 ha w kujawsko - pomorskim oraz 100 ha w zachodniopomorskim, na których działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych zasadach. PSSE powstała 11 lipca 2001r. w wyniku połączenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Żarnowiec" i Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Tczew", które zostały ustanowione rozporządzeniami Rady Ministrów we wrześniu 1997 roku, na okres 20 lat.
Zarządzającym Strefą jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna z siedzibą w Sopocie.
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zachęca do inwestowania na terenach atrakcyjnych lokalizacji przemysłowych - położonych w gminie miejskiej i wiejskiej Tczew,
w miastach Gdańsk, Kwidzyn, Starogard Gdański, Malbork, Sztum i Stargard Szczeciński oraz w gminach Krokowa, Gniewino, Chojnice, Człuchów i Łysomice. Tworzy również korzystne warunki dla powstawania i rozwoju przedsiębiorstw innowacyjnych na terenie Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego.
Tereny Strefy położone są w ośrodkach o dużych tradycjach przemysłowych, posiadających dobrze rozwiniętą i kompleksową infrastrukturę transportową - morską, kolejową, drogową i lotniczą. Wszystkie tereny znajdują się w dogodnym geograficznie położeniu względem dużych portów morskich w Gdańsku i Gdyni oraz Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, co dodatkowo wyróżnia jej lokalizacje.

 

 


Spółka zarządzająca Strefą:

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.
ul. Władysława IV 9
81-703 Sopot
Tel.: (+48 58) 555 97 00
Fax: (+48 58) 555 97 11
E-mail: headoffice@strefa.gda.pl
www.strefa.gda.pl  

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×