23 czerwca 2018

Nevion inwestuje w Trójmieście


Nevion, firma zajmująca się rozwiązaniami w zakresie transmisji danych video za pośrednictwem sieci, zainwestowała w Gdańsku. O wyborze lokalizacji zadecydowała wysoko wykwalifikowana kadra kierownicza z dużym doświadczeniem, położenie blisko centrali i bezpośrednie połączenia lotnicze ze Skandynawią.
Nie bez znaczenia był także fakt, że Nevion od 3 lat efektywnie współpracuje z firmami NOTE i TStronic z Gdańska.
[ban]
Kto i gdzie najwięcej zainwestował w Polsce w 2010 roku

- Startujemy z 15 osobami. W ciągu 2 lat zatrudnienie może wzrosnąć do 30 osób. Nevion będzie stopniowo redukował swoje zasoby w Norwegii i USA i przenosił stamtąd działalność do nas - wyjaśnia Jacek Małecki, prezes Nevion Manufacturing.
Nevion oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie transmisji danych video za pośrednictwem wszystkich sieci: optycznych SONET/SDH, opartych na IP oraz komórkowych 3G. Firma dostarcza także systemy przetwarzania sygnałów wideo, routingu oraz zaawansowane systemy monitoringu, kontroli i zarządzania.
Gdański odział Nevion będzie zajmował się produkują zaawansowanego sprzętu telekomunikacyjnego (urządzenia do transmisji obrazu i fonii dla nadawców telewizyjnych), a konkretnie montażem finalnym, testowaniem i logistyką - globalnie dla całej grupy Nevion.
Wartość inwestycji w Gdańsku w 2010 r. wyniosła 1 mln zł. Przewidywana wartość sprzedaży w gdańskim oddziale w 2011 r. ma wynieść 6 milionów Euro.

Pomorska SSE większa o 20 ha
Firma posiada pięć oddziałów (Gdańsk będzie szóstym) na całym świecie. Siedziba główna spółki znajduje się w Sandefjord w Norwegii. Roczna sprzedaż Neviona wynosi około 20 mln euro.
Projekt firmy Nevion realizowany jest w Polsce przy wsparciu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
ebi./paiz
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×