26 kwietnia 2018

Grupa Tognum buduje fabrykę w Stargardzie


Na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie inwestycja warta 364 mln zł, dzięki której zatrudnienie znajdzie ponad 200 osób - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji, która odbyła się 15 marca 2012 r. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
MTU Polska, spółka należąca do niemieckiego koncernu Tognum, specjalizująca się w zakresie systemów napędowych i instalacji energetycznych zainwestuje ponad 90 milionów euro w fabrykę w Stargardzie Szczecińskim.
[ban]
Lody z Europarku Mielec

W Stargardzie powstanie także dział badawczo - rozwojowy firmy. Inżynierowie i konstruktorzy będą projektować i testować komponenty silników produkowane w nowym zakładzie, a także podzespoły elektroniczne dla elementów sterowania i automatyzacji. Zakład wyposażony będzie w bardzo nowoczesne technologie – innowacyjne i unikatowe nie tylko w skali kraju ale także Europy. Z przyszłego zakładu, który powstanie w Stargardzie Szczecińskim, pochodzić będą przede wszystkim skrzynie korbowe silnika, głowice cylindrów i elementy wielkogabarytowe dla serii 2000 i 4000 marki MTU. Ze Stargardu będą one od drugiej połowy 2013 roku dostarczane na linie montażowe do centrali w Friedrichshafen (Niemcy) oraz do fabryk w Aiken (USA) i Suzhou (Chiny), gdzie produkowane są silniki, systemy napędowe i instalacje energetyczne Grupy Tognum.
Nowi inwestorzy w SSE

Pierwsi pracownicy zatrudniani będą już podczas budowy zakładu. W roku 2015, gdy – jak się zakłada - osiągnie ona swoją pełną moc produkcyjną, grupa Tognum będzie wówczas zatrudniała ponad 200 pracowników.

MTU Polska - spółka córka grupy Tognum nabyła już w Stargardzie Szczecińskim nieruchomość o wielkości 20 ha z przeznaczeniem na budowę fabryki. Dwa spośród najistotniejszych atutów przemawiających za Stargardem jako nową lokalizacją dla zakładu to duży potencjał fachowych pracowników oraz bliskość węzłów logistycznych, takich jak położone w niewielkiej odległości dwa porty źródło: PAIiIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×