20 czerwca 2018

Solvay zainwestuje w Polsce


Solvay poinformował, ze zainwestuje 75 milionów euro w budowę nowego zakładu we Włocławku, o rocznej zdolności produkcji 85.000 ton krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica – HDS). Nowy zakład, położony w centralnej Polsce, blisko głównych węzłów energetycznych i nowej autostrady Warszawa-Gdańsk, będzie oferował korzyści logistyczne klientom z Europy Wschodniej i Rosji.
Zakład znajdować się będzie w podstrefie Włocławek Pomorskiej SSE, na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał 2014 roku.
[ban]
Jedna SSE na terenie całej Polski?

- Chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie. Nowy zakład będzie stanowić solidną, konkurencyjną platformę dla naszych najbardziej innowacyjnych produktów. Będziemy stale inwestować w rozwój przemysłowy, aby utrzymać przewagę technologiczną i rynkową - mówi Tom Benner, prezes Solvay Silica.
- Rozpoczynamy ten projekt z dumą; jest on efektem współpracy z władzami i naszym partnerem przemysłowym Anwil. Obie ekipy ciężko pracowały z naszym zespołem, aby projekt w Polsce ujrzał światło dzienne - tłumaczy Patrick Lermusiaux, globalny dyrektor operacyjny ds. krzemionki, i dodaje - Za niecałe dwa lata zakład będzie prowadzić działalność i produkcję w najwyższych standardach.
Nowy zakład będzie produkować HDS, w tym Zeosil Premium- krzemionkę wysokodyspersyjną najnowszej generacji, wykorzystywaną w motoryzacji do produkcji opon energooszczędnych. Premium to wyjątkowa, opatentowana krzemionka wysokodyspersyjna, pozwalająca aż o 7% zmniejszyć zużycie paliwa, jednocześnie poprawiając inne właściwości opon.
Projekt prowadzony był przez Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Faurecia buduje nową fabrykę w legnickiej SSE

Solvay zwiększy również zdolności produkcyjne zakładu w Qingdao (Chiny), otwartego w 2010 roku. Rozbudowa już trwa i ma się zakończyć w grudniu 2013 roku. Zdolność produkcyjna tego zakładu wzrośnie do 112.000 ton rocznie. Te nowe inwestycje uzupełnią rozbudowę zdolności produkcyjnych we Francji (2012) i w Stanach Zjednoczonych (2011) oraz otwarcie zakładu w Qingdao w Chinach (2010). Po sfinalizowaniu tych projektów roczna zdolność Solvay do produkcji wysokodyspersyjnej krzemionki osiągnie prawie 500.000 ton, czyli dwukrotnie więcej niż przed 2010 rokiem.

Solvay jest międzynarodową grupą chemiczną aktywnie zaangażowaną w zrównoważony rozwój, stawiającą na innowację i doskonałość operacyjną. Ponad 90% sprzedaży uzyskuje na rynkach, gdzie plasuje się w trójce światowych liderów. Solvay oferuje szeroką gamę produktów pozwalających ulepszyć jakość życia i osiągnięcia użytkowników towarów konsumpcyjnych, sektora budowlanego, motoryzacyjnego, energetycznego, wodnego, ekologicznego oraz elektronicznego. Koncern zatrudnia ogółem około 31.000 osób w 55 krajach, a w 2011 uzyskał 12,7 miliarda euro sprzedaży netto (pro forma). Jest notowany na giełdach w Brukseli i Paryżu.
jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×