26 kwietnia 2018

300 miejsc pracy w Lęborku


... powstanie po tym, jak Alteams Group, światowy lider w dziedzinie produkcji aluminiowych komponentów dla sieci przemysłu telekomunikacyjnego oraz mechatroniki, otworzy nowy zakład w Lęborku na Pomorzu. Projekt inwestycyjny prowadzony był przy współpracy z PAIiIZ.
Koszt całej inwestycji wyniesie około 15 mln euro. Fabryka powstanie w pierwszej połowie 2013 r., uruchomienie produkcji ma nastąpić latem 2013 r. W zakładzie znajdzie pracę 200 - 300 pracowników.
Alteams Group ma obecnie zakłady produkcyjne w Chinach i Indiach obsługujące rynek azjatycki oraz w Finlandii, skąd produkty trafiają na rynek skandynawski.
[ban]
O przyszłości SSE w Centrum Kopernika

W celu usprawnienia dostaw na rynek europejski firma podjęła decyzję o otwarciu w Polsce fabryki produkującej wysokociśnieniowe odlewy aluminiowe. W efekcie, wzmocni to obecność Alteams Group na rynku globalnym przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencyjności firmy jako lokalnego dostawcy w Europie.
W Lęborku Alteams Group będzie wytwarzać gotowe do montażu komponenty aluminiowe, wykorzystywane do produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych oraz innych zaawansowanych urządzeń. Odbiorcami produktów będą takie firmy, jak: Ericsson czy NSN. Większość produkcji pochodzącej z Lęborka będzie eksportowana, cześć trafi jednak również do firm z sektora EMS (electronics manufacturing services) w Polsce.
Jedna SSE na terenie całej Polski?

Polska została wybrana z powodu idealnego położenia geograficznego w odniesieniu do europejskiej bazy klientów Alteams Group. Dodatkowo czynnikami, które miały wpływ na podjęcie decyzji o lokalizacji zakładu na Pomorzu były konkurencyjne koszty, dostępność zaplecza technicznego oraz sieć lokalnych dostawców (na przykład zakład galwanizacji elektrolitycznej).

Alteams Group jest największym na świecie dostawcą zaawansowanych produktów aluminiowych dla sieci przemysłu telekomunikacyjnego. Firma jest ponadto jednym z największych w Europie producentów w zakresie odlewnictwa metali lekkich. Sprzedaż netto Alteams Group wynosi ponad 100 mln euro przy zatrudnieniu na poziomie ponad 1200 pracowników. Firma jest częścią firmy Kuusakoski Group.
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×