19 czerwca 2018

Pomorska SSE zrewitalizuje tereny Stoczni Gdańsk


Po rewitalizacji terenów Stoczni Gdynia, przyszedł czas na kolejny projekt stoczniowy. Tym razem PSSE została właścicielem terenów należących do Stoczni Gdańsk. Strefa zmodernizuje tereny Stoczni oraz pozyska inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy.
O planach tych poinformowali na konferencji prasowej 2 czerwca br. na terenie Stoczni Gdańsk S.A. Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa i Aleksandra Magaczewska - prezes Agencji Rozwoju Przemysłu. W konferencji uczestniczyli także Ryszard Stachurski - wojewoda pomorski, Paweł Adamowicz - prezydent miasta Gdańska, Jarosław Łasiński - prezes zarządu Stoczni Gdańsk S.A. oraz Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o.
[ban]
Platforma Transferu Technologii – Otwarte innowacje

Minister Karpiński wyraził zadowolenie z owocnej współpracy przy wypracowywaniu i realizacji modelu projektu biznesowego, który umożliwia uratowanie Stoczni Gdańsk bez angażowania pomocy publicznej. - Dziś można powiedzieć, że uratowaliśmy wspólnie Stocznię w wymiarze zachowania dziedzictwa, ale przede wszystkim w wymiarze projektowania dobrego biznesu, który daje ludziom miejsca pracy, który pozwala firmie się rozwijać – powiedział minister.
Teresa Kamińska – Prezes Zarządu Pomorskiej SSE sp. z o.o. poinformowała, że dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Skarbu Państwa i Agencji Rozwoju Przemysłu Strefa nabyła część terenów Stoczni Gdańsk (tzw. front Wyspy Ostrów). - Dzięki tej transakcji i spłaceniu wierzycieli Stocznia zyskała możliwość normalnego funkcjonowania jako firma, która ma szeroki potencjał innowacyjny i może współpracować z najlepszymi partnerami w kraju i za granicą.
Prezes Kamińska wyraziła zadowolenie, że Strefa ma możliwość realizowania drugiego – po Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni - projektu stoczniowego. Zapowiedziała też, że w ciągu 2,5 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zrewitalizuje zakupione tereny stoczniowe i pozyska inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy. Na nowo zagospodarowany Front Wyspy Ostrów stanie się wizytówką Gdańska.
jagr./PSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×