22 maja 2018

"Szwedzka" Elfa w Słupskiej SSE


7 listopada br. w podstrefie „Koszalin" Słupskiej Specjalnej Strefy został otwarty nowy zakład produkcyjny „Elfa Manufacturing Poland” Sp. z o.o. należący do koncernu Grupy Elfa z siedzibą w Szwecji. Inwestor we wrześniu 2011 uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Słupskiej SSE, a następnie w październiku 2011 roku zakupił od firmy BRE Leasing nieruchomość zabudowaną halą, zlokalizowaną w Podstrefie „Koszalin”.
Po szybkim i sprawnym procesie rozbudowy hali pod potrzeby swojej działalności gospodarczej, tj. produkcji elementów metalowych do systemów przechowywania (elementy z drutu i blachy, a także wyroby plastikowe oraz elementy drewniane półki, koszyki, wieszaki, podpórki do półek ect.) w sierpniu 2012 firma wprowadziła się do nowego obiektu. Obecnie Elfa zatrudnia ponad 200 osób.
[ban]

Fabryka katalizatorów w Środzie Śląskiej

Ponadto, w marcu br. Słupska SSE poszerzyła swoje tereny o kolejne lokalizacje, zlokalizowane na terenie województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, zwiększając ofertę do 15 podstref. Aktualnie strefa posiada przeszło 820 ha atrakcyjnych i zwartych terenów pod inwestycje i usługi, objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Podstrefa „Koszalin” została poszerzona do prawie 115 ha.
jagr./Słupska SSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×