21 maja 2018

Klasy patronackie w Ustce


Firma HYDRO-NOVAL działająca w Słupskiej SSE w porozumieniu z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce utworzy klasy patronackie. Pierwsi uczniowie rozpoczną w nich naukę już w roku szkolnym 2015/2016.
Na kierunku technik mechanik będzie można podjąć naukę w kilku specjalnościach, m.in. wytwarzanie maszyn i ich części, montaż instalowanie i uruchamianie maszyn oraz organizacja i nadzorowanie procesów produkcji. Uczniowie będą mieli dostęp do nowoczesnego sprzętu, ponieważ część zajęć odbywać się będzie bezpośrednio w fabryce. Warunki w firmie pomogą dopasować ich umiejętności do potrzeb rynku pracy.
[ban]
Razem dla szkolnictwa i gospodarki

Uczniowie będą gruntownie przygotowywani do egzaminu zawodowego na specjalnie przygotowanym do tego celu stanowisku pracy. Firma najlepszym absolwentom zaproponuje zatrudnienie, zaś tym którzy zostaną i będą chcieli się dalej się rozwijać otrzymają dofinansowanie do studiów i nauki języka angielskiego.
Firma Hydro-Noval zajmuje się produkcją urządzeń dla przemysłu wydobywczego ropy naftowej. Fabryka zajmuje ponad 10 tys. m kw. powierzchni oraz zatrudnia 130 osób.
jagr./SSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×