18 lutego 2020

Centrum Logistyczne Invena Log w Koszalinie


8 października 2015 r. w podstrefie „Koszalin” Słupskiej Strefy Ekonomicznej miało miejsce podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Logistycznego Invena Log Sp. z o.o. S.K. Innowacyjna realizacja podróżnika Marka Kamińskiego to nowe miejsca pracy oraz wsparcie magazynowe dla prężnie rozwijającej się przedsiębiorczości w regionie. Inwestor przeznaczy na jej budowę 14 mln zł. Mając na względzie wagę inwestycji spotkanie uświetnił swoją obecnością Piotr Jedliński – prezydent Koszalina.
Marek Kamiński - pasjonat, podróżnik. Na kartach miasta Koszalin zapisał się jako Honorowy Obywatel. Jest właścicielem firmy Invena S.A., prężnie rozwijającej się w sektorze produktów łazienkowych i instalacyjnych. Centrum Logistyczne Invena Log Sp. z o.o. to jego kolejne przedsięwzięcie.
[ban]
I.D.C. Polonia przedłuża umowę najmu w Logicor Kraków

Jak mówił - Kamieniem węgielnym pod nową realizację czynię dwie pamiątki przywiezione z ostatniej wyprawy w ramach projektu 3 Biegun. Celem tej podróży było poznanie drugiego człowieka, wsłuchanie się w jego emocje, potrzeby, marzenia. Była to 100 - dniowa rozmowa o wartościach, o tym co ważne w codziennym życiu w pogrążonej chaosem Europie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi. Zdobyłem ogrom doświadczeń. Mam nadzieję, że dobrą energię z tej wyjątkowej podróży przeniosę również w miejsce nowej inwestycji. Dziś te przedmioty, mające dla mnie tak wielką wartość sentymentalną, staną się fundamentem dla przyszłej realizacji. Życzyłbym sobie aby w perspektywie służyła ona nam wszystkim - jako zaplecze logistyczne, przyjazne miejsce pracy, kolejny inwestycyjny powód do dumy w regionie.
Spółka utworzy na terenie Słupskiej Strefy Ekonomicznej nowoczesne centrum dystrybucyjne z magazynami wysokiego składowania oraz powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni około 8 tys.m². Invena Log Sp. z o.o. S.K będzie zapleczem logistyczno-magazynowym dla towarów Invena S.A. a także będzie świadczyła usługi logistyczne klientom, którzy zdecydują się na outsourcing. 
- Wszystkie działania podejmujemy z zaangażowaniem, dobrze się przygotowując do ich realizacji. Dzięki solidnej, obiektywnej ocenie warunków wyjściowych dla planowanych przedsięwzięć odnoszą one cieszące nas sukcesy. Invena Log Sp. z o.o. S.K jest odpowiedzią na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie lokalnej przedsiębiorczości w zakresie zaplecza logistycznego i wsparciem dla rozwoju prężnie rozwijającej się spółki Invena S.A.  - mówiła prezes zarządu Dorota Bireta Tomaszewska.
Inwestycja ma zostać wykonana w oparciu o najwyższe standardy i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu będzie proekologiczna. Hala jak i cały teren Centrum zostaną wyposażone w pełne zabezpieczenie infrastrukturalne a za sprawą 24-godzinnego systemu monitoringu klient uzyska możliwość podglądania swojego ładunku online, z dowolnego miejsca na świecie. Realizacja procesów logistycznych opierać się będzie na systemie WMS - Warehouse Managment System, który pozwala zza biurka, na bieżąco monitorować i zarządzać pracą magazynu, przepływami towarów i realizacją dostaw. Ukończenie budowy planowane jest na maj 2016 r.
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×