24 maja 2018

4 fabryka Malow w Suwalskiej SSE


Malow - suwalski producent mebli metalowych - uruchamia nowy zakład, dzięki któremu poszerzy swoje zdolności produkcyjne. Teraz kompletuje zespół. Pracę w nowej fabryce może znaleźć nawet 120 osób. Otwarcie we wrześniu
Malow to europejska czołówka w swojej branży. Firma-diała w SSSE prawie od jej początku i jest jednym z najaktywniejszych podmiotów. Rocznie produkuje ok. 300 tys. sztuk produktów, w sześciu tysiącach wzorów. Są to meble metalowe: biurowe, socjalne, szkolne, warsztatowe, medyczne, regały przesuwne (z mechanicznym i elektrycznym napędem), szafy wzmocnione i sejfy.
Główna fabryka i jednocześnie siedziba firmy znajduje się w Suwałkach, na terenie SSSE. Kolejne jej zakłady ulokowane są w Świnoujściu (Malow Skand) oraz w Charkowie na Ukrainie (LITPOL).
[ban]
Nowy zakład Malowa w Suwalskiej SSE

- Przygotowania do inwestycji trwały dwa lata. Budowa rozpoczęła się w połowie lutego tego roku. I szczęśliwie pierwszy raz od 20 lat w Suwałkach nie było zimy. Dzięki temu teraz kończymy już prace budowlane i jednocześnie uruchamianie dwóch linii produkcyjnych oraz linii lakierniczej. 1 września chcemy rozpocząć produkcję. Na przełomie 2015/2016 roku uruchomimy kolejną linię, ale już dużo szybszą niż te co mamy obecnie. Najnowocześniejszą w Europie – mówi Henryk Owsiejew, właściciel i przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Malow.
Budowa nowej fabryki kosztowała około 65 mln zł, z czego najdroższa była technologia. W nowym zakładzie staną dwie, automatyczne linie mechaniczne plus linia lakiernicza oraz inne maszyny. To najwyższa europejska półka w technologii.
Dziś w zakładach Malow 1,2,3 zatrudnionych jest ponad pół tysiąca osób. Następna fabryka to kolejne miejsca pracy. Część ze 120 osobowej załogi już została zrekrutowana. Organizacja i przygotowanie kadry trwa od blisko roku. Nowa technologia to też konieczność przyswojenia nowych informacji, nowych programów i technik. Z powodu uruchomienia Malowa 4 firma szkoli ok. 100 pracowników.
Dotychczasowe trzy suwalskie hale zajmują ponad 15 tys. m kw. Dzięki nowej inwestycji przybyło 13 tys. mkw. Zwiększyły się również moce produkcyjne Malowa o aż 50 proc. Nowy zakład ma generować wartość sprzedaży na poziomie ok. 60 mln zł rocznie. Dziś jest to 120 mln zł.
Co roku prawie 60 proc. produkcji trafia na eksport (od Skandynawii, przez Niemcy, Czechy, kraje Beneluksu i nadbałtyckie, nawet do Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich).
jagr./SSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×