25 kwietnia 2018

Pół miliona na nową drogę w podstrefie Suwałki


Po prawie dekadzie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A wznowiła inwestycje infrastrukturalne w podstrefie Suwałki. W ubiegłym roku ulica Brylantowa, teraz Turkusowa doczekała się budowy
A chodzi o odcinek od ulicy Szafirowej do Brylantowej. Na końcu, której swoją siedzibę mają producenci: okien Twin Glass oraz ramek dla IKEA Padma 3.0. Przy Turkusowej nową halę stawia właśnie producent listew przypodłogowych – firma Salag.
Budowa odcinka drogi rozpoczęła się już latem. Na pierwszym odcinku wykonano sieć kanalizacji deszczowej i właśnie zakończyły się tam prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej.  Ten etap inwestycji pochłonął już ponad pół miliona złotych. 
[ban]
Okna na świat i do zamków krzyżackich

- Dla spółki, która niedawno wyszła z kryzysu takie inwestycje z pewnością są nie lada dużym obciążeniem finansowym. Jednak budowanie nowej infrastruktury jest niezbędne, bo bez niej nie mamy co marzyć o kolejnych inwestycjach i nowych miejscach pracy – przekonuje Robert Żyliński, prezes SSSE S.A.
Budowa ulicy Turkusowej umożliwi dojazd do przeszło 3,5 hektara terenów inwestycyjnych, na których kolejni przedsiębiorcy będą mogli inwestować i cieszyć się z wysokich ulg w podatku dochodowym.
To druga w ostatnim czasie wybudowana droga w suwalskiej podstrefie. Niedawno za blisko milion złotych powstała część ulicy Brylantowej. Wcześniej tak duże inwestycję w Suwałkach spółka realizowała 10 lat temu. W sumie przez blisko 20 lat istnienia spółka wybudowała na swoich terenach infrastrukturę wartą przeszło 23 mln zł.
Suwalska SSE to do niedawna siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha. W październiku 2015 r. suwalska strefa ekonomiczna poszerzyła się o kolejne tereny inwestycyjne. Dzięki temu do dyspozycji inwestorów będzie więcej o blisko 260 ha. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Teraz, poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Grajewie i w Białymstoku.
W strefie działa 94 firm, które zatrudniają ponad 7,6 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,4 mld zł.
Ewa Sokólska
rzecznik prasowy SSSE S.A
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×