24 maja 2018

Samasz w Suwalskiej SSE


Dzisiaj (1 marca 2016 r.) w białostockim biurze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odbył się przetarg na wydanie zezwolenia przedsiębiorcy Samasz Sp. z o.o. w Podstrefie Zabłudów. Dzisiejsze postępowanie przetargowe jest wynikiem poszerzenia strefy ekonomicznej z października 2015 r. o tereny prywatne firmy Samasz.
Przedsiębiorca złożył poprawną ofert ę, w której zadeklarował inwestycje na poziomie maksymalnym 84,5 mln zł. Dzięki niej zostaną utworzone co najmniej 84 nowe miejsca pracy. Kolejnym etapem będzie wydanie zezwolenia na podstawie, którego przedsiębiorca zrealizuje inwestycje. Budowa nowego zakładu rozpocznie się w kwietniu 2016 r., a planowane zakończenie to 31 grudzień 2018 r.
[ban]
Pierwsze zezwolenie w suwalskiej SSE w 2016 r.

Samasz to czołowy europejski producent maszyn rolniczych i komunalnych, oraz pługów do odśnieżania. Firma została założona w 1984r. w Białymstoku. W swojej ofercie posiada ponad 300 różnych typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, owijarek, wozów paszowych, kosiarek bijakowych, kosiarek wysięgnikowych, pługów śnieżnych. Od początku istnienia firma wyprodukowała i sprzeda ponad 95 tys. sztuk kosiarek i innych maszyn rolniczych. Produkty firmy są eksportowane do ponad 50 krajów na całym świecie m.in. do: Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Hiszpanii.
Dziś w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa 96 firm, które zatrudniają 8,9 tys. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,5 mld zł. Do niedawna SSSE w swojej ofercie miała siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha.

Ewa Sokólska
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×