30 marca 2020

Lublin w zainteresowaniu polskiego lidera branży śmieciowej


Firma KOMA z Ełku otworzyła w Lublinie swój kolejny oddział i poszukuje pracowników.

Koma od ponad dziesięciu lat w północno-wschodniej Polsce zajmuje się odbiorem nieczystości. Przedsiębiorstwo obsługuje ponad 300 tys. gospodarstw z 60 gmin w sześciu województwach Polski. Firma w 2016 r. otworzyła dwa nowe oddziały w Elblągu i Białymstoku. Obecnie uruchamia kolejny na terenie Lublina i planuje ekspansje na południe kraju.

- Rozpoczęliśmy właśnie współpracę z lubelskimi firmami. Odbieramy już odpady m.in. z Uniwersytetu Przyrodniczego. Zajmujemy się również odbiorem odpadów budowlanych samego miasta jak i okolic - informuje Damian Kwiecień z firmy Koma.

W Lublinie pracę znajdzie 50 osób. Aktualnie firma poszukuje pracowników na stanowiska: kierowca samochodu ciężarowego z uprawnieniami HDS, ładowacz, mechanik samochodowy.

Przedsiębiorstwo jest firmą rodzinną dysponującą wyłącznie polskim kapitałem. Zatrudnia ponad pół tysiąca osób. Jej wizytówką są nowoczesne i innowacyjne śmieciarki.

- Obecnie standardem są śmieciarki jednokomorowe, gdzieniegdzie można zauważyć pojazdy wyposażone w dwie komory, które odbierają np. plastik i makulaturę jednocześnie do dwóch oddzielnych komór. My stworzyliśmy i opatentowaliśmy innowacyjną zabudowę do śmieciarek, za pomocą której możliwe jest odbieranie aż trzech rodzajów odpadów (np. plastiku, papieru i szkła) w jednym czasie, ze wszystkich rodzajów pojemników – dodaje Damian Kwiecień.

Wiosną tego roku na terenach Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spółka-córka Komy - Comeco rozpoczęła budowę fabryki, która będzie produkować wielofunkcyjne zabudowy samochodów ciężarowych, które będą przystosowane do wywozów odpadów komunalnych.
jagr./pr

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×