19 czerwca 2018

Etykiety z fabryki UPM Raflatac


Na terenie należącym do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale znajdującym się w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia nową fabrykę buduje fińska firma UPM Raflatac, wchodząca w skład jednej z największych na świecie kompanii papierniczych.
Budowa tej inwestycji rozpoczęła w sierpniu 2007 r. po uzyskaniu pozwolenia na działalność w Strefie. Oficjalne otwarcie nowej fabryki zaplanowano w maju tego roku.

Toshiba świętuje w Kobierzycach
[ban]
Zakład w Biskupicach Podgórnych jest najbardziej zaawansowanym technologicznie przedsięwzięciem firmy. Będzie to najnowocześniejsza fabryka w całej branży materiałów etykietowych.
O wyborze lokalizacji inwestycji w Biskupicach Podgórnych, czyli w specjalnej strefie ekonomicznej zdecydowały bliskość dogodnych połączeń komunikacyjnych, w tym autostrad umożliwiających eksport produkcji, położenie w centrum Europy oraz dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników we Wrocławiu.

Chińczycy pod Wrocławiem
UPM zainwestuje około 90 milionów euro i zatrudni 170 nowych pracowników. Nowa fabryka będzie produkować materiały etykietowe, z których wytwarza się etykiety samoprzylepne wykorzystywane w takich branżach, jak żywność, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego i logistyka. (UPM Raflatac Polska)
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×