27 kwietnia 2018

10.milionowy monitor LCD z fabryki na Dolnym Śląsku


Firma LG Display - koreański producent ekranów ciekłokrystalicznych, który rozwija swoją inwestycję w Biskupicach Podgórnych na Dolnym Śląsku poinformował, że kilka dni temu wyprodukowano tam dziesięciomilionowy moduł LCD.
LG Display - drugi co do wielkości producent ekranów ciekłokrystalicznych na świecie - w swojej jedynej europejskiej fabryce w Biskupicach Podgórnych zatrudnia prawie 1,5 tys. osób. Do tej pory koreańska firma zainwestowała w Polsce ponad 230 mln dolarów. LG Display jest obecnie jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

Park technologiczny LG pod Wrocławiem
W maju bieżącego roku firma uruchomiła nową linię produkcyjną, do której obsługi zatrudniła ponad 100 nowych pracowników. Zakład może teraz produkować nawet 650 tys. modułów LCD miesięcznie.
Według analiz branżowych w 2009 r. na świecie zostanie wyprodukowanych 127 mln odbiorników. W Europie, która jest głównym rynkiem zbytu dla polskiej fabryki LG Display, sprzedaż telewizorów LCD w tym roku ma wzrosnąć o 17,5% i przekroczyć 41 mln sztuk.
W 2006 r. LG Display wraz z kilkoma innymi zakładami produkującymi podzespoły do telewizorów LCD utworzył tzw. klaster technologiczny. Zatrudnienie w nim znalazło ponad 7,5 tys. osób, głównie mieszkańców Dolnego Śląska. Moduły wytwarzane przez LG Display trafiają do producentów telewizorów w Polsce (LG Electronics i Toshiba) oraz na Węgrzech.
Poza Polską LG Display ma swoje fabryki w Korei i w Chinach. Pochodzi z nich blisko 20% światowej produkcji ekranów ciekłokrystalicznych.
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×