27 kwietnia 2018

Nowi inwestorzy w SSE


Hamilton Sanstrand w Rzeszowie
Amerykańska firma z sektora lotniczego Hamilton Sundstrand należąca do korporacji UTC (United Technologies Corporation) realizuje w Rzeszowie inwestycję produkcyjno-usługową połączoną z działem badawczo-rozwojowym.
W nowym zakładzie będą produkowane i serwisowane silniki APU (auxiliary power unit) zasilające samoloty podczas postoju na płycie lotniska oraz stanowiące awaryjne źródło energii podczas lotów.
Dzięki tej inwestycji Polska stanie się finalnym dostawcą produktu dla światowych korporacji lotniczych.
[ban]
Potentat branży lotniczej inwestuje w Rzeszowie
Planowana inwestycja pochłonie ok. 20 mln Euro nakładów inwestycyjnych, przy utworzeniu około 250 miejsc pracy. Planowana inwestycja uzyskała pozwolenie na działalność w ramach SSE EuroPark Mielec. Projekt będzie realizowany w Polsce dzięki wsparciu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych

Federal Mogul na terenie Tarnobrzeskiej SSE
Nowy projekt inwestycyjny amerykańskiej firmy Federal Mogul to rozbudowa istniejącego zakładu w Gorzycach. Chcąc sprostać wymaganiom kontrahentów Spółka planuje inwestycję polegającą na stworzeniu m.in. dwóch zupełnie nowych, całkowicie automatycznych linii produkcyjnych tłoków silnikowych (do silników benzynowych oraz ciężkich diesli).
Inwestycja pozwoli znacznie zwiększyć poziom produkcji oraz rozszerzyć dostępność produktów Spółki na rynkach europejskich. Podczas realizacji inwestycji Inwestor ma zamiar kłaść szczególny nacisk na zastosowanie nowoczesnych technologii, tak, aby nowe produkty spełniały wszelkie oczekiwania klientów. Rozbudowa zakładu w Gorzycach pochłonie 7,5 mln Euro nakładów inwestycyjnych przy zatrudnieniu kolejnych 20 osób. Planowana inwestycja uzyskała pozwolenie na działalność w ramach Tarnobrzeskiej SSE.
Inwestycja będzie realizowana w Polsce dzięki zaangażowaniu w projekt Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Nowe inwestycje 2011 w LSSE
UFLEX GROUP bedzie inwestować w Polsce
Indyjska UFLEX Group jest jednym z pięciu największych światowych wytwórców giętkich folii opakowaniowych (elastycznych laminatów i torebek foliowych, folii zwykłych i metalizowanych BOPET/BOPP/CPP/współwytłaczanych).
Zgodnie z dewizą mówiącą o konieczności utrzymywania z klientem jak najbliższego kontaktu, przedsiębiorstwo postanowiło uczynić znaczący krok naprzód, jeśli chodzi o jego operacje międzynarodowe i zainwestować w stworzenie w Europie dużego zakładu produkcyjnego. Pierwszy europejski projekt produkcyjny zgodnie z dewizą mówiącą o konieczności utrzymywania z klientem jak najbliższego kontaktu, zostanie umiejscowiony w Polsce.
W ramach pierwszego etapu tej operacji, zbudowana zostanie linia produkcyjna, na której wytwarzana będzie, z prędkością 500 m na minutę, dwuosiowo orientowana folia poliestrowa (Biaxially Oriented Polyester - BOPET) o szerokości 8,7m, jak również usytuowany w centralnej Polsce, niedaleko Poznania, zakład metalizacji próżniowej wspomaganej plazmą.
Zakład organizowany jest pod egidą Flex Film Europa Sp.z.o.o. Ta nowoczesna fabryka folii BOPET wyposażona będzie w największą na świecie linię do produkcji folii i będzie w stanie wytworzyć około 36 000 ton folii rocznie. Całkowity koszt realizacji pierwszego etapu wyniesie 90 milionów USD, a rozpoczęcie produkcji komercyjnej planowane jest na połowę 2012r. Powstanie zakładu umożliwi użytkownikom folii BOPET krótkoterminowe realizowanie ich zamówień.
UFLEX Group jest największym indyjskim konglomeratem zajmującym się produkcją opakowań giętkich (Flexible Packaging), a także najbardziej zintegrowanym pionowo przedsiębiorstwem w branży.
Fabryki zlokalizowane są w Indiach, Dubaju, Meksyku i Egipcie.
Projekt prowadzony jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
ebi./PAIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×