27 kwietnia 2018

Będzie druga fabryka Pilkington Automotive


Pilkington Automotive Polska zamierza podwoić dotychczasową produkcję w kraju do 2014 r. Będzie to możliwe dzięki nowej fabryce, której planowana zdolność produkcyjna wyniesie 7 milionów sztuk szyb samochodowych rocznie.
Fabryka Pilkington Automotive zlokalizowana będzie w Chmielowie, na działce o powierzchni ok. 13,5 hektara zlokalizowanej na terenie Tarnobrzeskiej SSE, 30 km od pierwszego zakładu firmy w Sandomierzu. Pilkington Automotive, należący do japońskiej Grupy NSG, będzie największym inwestorem w tarnobrzeskiej podstrefie.
- O wyborze Polski i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na miejsce powstania nowego zakładu Pilkington Automotive zadecydowały zarówno doskonałe wyniki osiągane przez nasz zakład w Sandomierzu, przyznany grant z funduszy europejskich, jak również oferta Strefy – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Polska.
[ban]
Pilkington dziękuje za uratowanie huty w Sandomierzu

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 450 milionów zł. 350 milionów zł zainwestuje Pilkington Automotive, a kolejne 100 milionów zł firma Panattoni.
Inwestycja w Chmielowie składać się będzie z trzech linii produkcyjnych i magazynu. Do kwietnia przyszłego roku powstaną dwie linie do produkcji szyb laminowanych w technologii APBL i BOX. W tym samym czasie firma Panattoni wybuduje halę, w której znajdzie się magazyn i stanowiska do montażu elementów dodatkowych.
Szyby samochodowe z Chmielowa dostarczane będą do głównych producentów samochodów na świecie, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen oraz Fiat. Docelowo około 70% produkcji zakładu w Chmielowie będzie eksportowane. Do 2014r. inwestor stworzy ok. 500 miejsc pracy. Dodatkowo 150 etatów może powstać w otoczeniu inwestycji.
Grupa NSG, do której należy Pilkington Automotive, jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych dla branży budowlanej, motoryzacyjnej i sektora szkła specjalnego.
jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×