19 czerwca 2018

Nowi inwestorzy w SSE


Capita w krakowskiej SSE
Międzynarodowe przedsiębiorstwo outsourcingowe Capita wkracza do Polski. Swoją działalność rozpocznie w krakowskiej SSE. To już setne zezwolenie na prowadzenie działalności wydane w tej strefie. Capita (Polska) sp. z o.o. jest częścią Grupy Capita od ponad 25 lat realizującej projekty w Europie, Azji, Afryce oraz w rejonie Karaibów. Spółki wchodzące w skład Grupy Capita oferują usługi wsparcia w zakresie m.in.: zasobów ludzkich, edukacji, ochrony zdrowia, transportu, ubezpieczeń na życie, emerytur oraz usług finansowych, administracyjnych i IT.
[ban]
Nowa firma w SSE Starachowice

Obecność Capity na krakowskim rynku to nie tylko 450 nowych miejsc pracy i inwestycja na poziomie ponad 4,5 mln złotych, ale również szansa dla absolwentów uczelni wyższych, poszukujących pracy i doświadczenia w obszarach związanych z administracją, IT i biznesem. Pracownicy krakowskiego oddziału Capity będą obsługiwać kontrahentów, którzy już znajdują się w portfelu firmy, jak i nowo pozyskanych klientów.

Wezi-tec w Legnickiej SSE

30 listopada br. zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy. Otrzymała je firma Wezi-tec z siedzibą w Legnicy.
Wezi-tec produkuje moduły wyposażenia wewnętrznego aut, bagażnika, osłon silnika oraz zewnętrznych listew progowych. Produkty z legnickiego zakładu trafiają m.in do Audi i Volkswagena. Ponadto zakład wykonuje obudowy z tworzyw sztucznych dla przemysłu techniki grzewczej oraz elementy wnętrza samolotów Airbus.
Spółka na terenie LSSE uruchomie nowe projekty produkcyjne zgodnie z wymaganiami klientów branży motoryzacyjnej i wybuduje nową halę produkcyjno-magazynową.
Firma utworzy na terenie Strefy co najmniej 20 nowych miejsc pracy i utrzyma bieżące zatrudnienie kształtujące się na poziomie 334 pracowników oraz poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 4 milionów euro.

Mando buduje fabrykę w Wałbrzyskiej SSE
Bumar w Tarnobrzeskiej SSE
Spółka Bumar Amunicja SA oraz szwajcarska firma Nitrochemie wybudują w SSE w Tarnobrzegu fabrykę prochu na potrzeby Polskich Sił Zbrojnych. Fabryka zostanie oddana do użytku w 2014 r. Nowy obiekt zostanie zlokalizowany na terenie Zakładów Produkcji Specjalnej Sp. z o.o. w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.
Inwestycja ma zabezpieczyć dostawy prochu dla potrzeb Polskich Sił Zbrojnych. Współpraca z firmą Nitrochemie, która należy do grupy Rheinmetall, ma zagwarantować dostęp do technologii produkcji nowoczesnych typów prochu spełniających standardy NATO.
jagr./źródło: PAIiZ/SSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×