20 kwietnia 2018

Tarnobrzeska SSE jeszcze większa


Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej, przedłożone przez ministra gospodarki.
Zmiana granic strefy obejmuje włączenie do niej 44,8517 ha terenów atrakcyjnych inwestycyjnie, w rezultacie jej powierzchnia wyniesie 1677,1664 ha. Powinno to przyczynić się do rozwoju nowych inwestycji, zwłaszcza innowacyjnych, podnoszących konkurencyjność gospodarki i tworzących nowe miejsca pracy. Dzięki nowym inwestycjom, w ciągu kilku najbliższych lat, utworzonych zostanie ok. 1680 nowych miejsc pracy w strefie i ok. 340 w zakładach funkcjonujących w jej najbliższym otoczeniu. Szacowane nakłady inwestycyjne osiągną ok. 442 mln zł.
[ban]


Włączenia obejmą grunty w miastach: Radom i Ożarów Mazowiecki oraz gminach: Wośniki, Stalowa Wola , Opatów, Gorzyce i Nisko.
W Radomiu włączono grunty pod dwie inwestycje realizowane przez Global Cosmed SA i Precision Machine Parts Poland sp. z o.o.
Global Cosmed SA, to firma z branży kosmetycznej, która zamierza wdrożyć innowacyjną technologię mieszania produktów płynnych, co umożliwi znaczący wzrost wydajności produkcji i poprawi jakość wyrobów. Realizacja inwestycji zapewni powstanie co najmniej 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych w wysokości ok. 20 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec marca 2015 r.
Precision Machine Parts Poland sp. z o.o. to firma, która specjalizuje się w obróbce aluminium, stali, stali nierdzewnej i żeliwa. Nowa inwestycja polega na wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej blach. Automatyzacja produkcji znacząco wpłynie na wzrost jej efektywności i zapewni oczekiwane przez klientów skrócenie czasu realizacji zamówień. Projekt wygeneruje ok. 30 nowych miejsc pracy, przy nakładach w wysokości ok. 20,5 mln zł. Termin jego ukończenia to koniec 2015 r.
Zmienione rozporządzenie ma wejść w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
jagr./KPRM
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×