27 kwietnia 2018

Największy tartak w Polsce


W Stalowej Woli, na terenach podległych Tarnobrzeskiej SSE odbyło się uroczyste otwarcie zakładu Ikea Industry Stalowa Wola. To największy tartak w Polsce i największy taki zakład grupy Ikea na świecie.
W zakładzie produkowane będą płyty meblowe dla sklepów sieci IKEA. Początkowo szwedzki pracodawca zatrudni 75 pracowników, docelowo planuje utworzyć 300 miejsc pracy.
Celem inwestycji zlokalizowanej na terenie Tarnobrzeskiej SSE jest stworzenie pełnego łańcucha przerobu surowca sosnowego od dłużycy (drewno okrągłe, wielkowymiarowe) do gotowego mebla.
[ban]


Szwedzka firma ma duże plany odnośnie ekspansji na rynku Polskim. W ciągu najbliższym 20 lat koncern chce aż ośmiokrotnie zwiększyć obroty, z obecnych 2 mld zł do 16 mld zł. Polska jest drugim po Chinach producentem produktów dla Ikea globalnie a trzecim krajem na świecie (po Chinach i Rosji) jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży.
IKEA została założona przez Ingvara Kamprada w 1943 roku. Dziś firma zatrudnia 127 tys. osób w 41 krajach, a jej roczne obroty sięgają 23,5 mld Euro. Polska jest najważniejszym producentem mebli sprzedawanych w sklepach IKEA na całym świecie. Współpracą może się pochwalić ponad 60 polskich producentów.
jagr./PAIiIZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×