23 czerwca 2018

Toshiba świętuje w Kobierzycach


Korporacja Toshiba świętuje dziś oficjalne otwarcie spółki Toshiba Television Central Europe Sp. z o.o. (TTCE), nowego zakładu produkcji i zarazem sprzedaży telewizorów LCD, w Kobierzycach. Toshiba utworzyła TTCE we wrześniu 2006 roku jako kluczowy element w swojej strategii wzmacniania udziału w rynku LCD oraz ekspansji produkcji i sprzedaży w Europie. Produkcja została rozpoczęta w lipcu 2007 roku.
 
W ceremonii otwarcia w Kobierzycach, zlokalizowanych w pobliżu Wrocławia, wzięli udział Marcin Korolec, wiceminister gospodarki i Jego Ekselencja Ryuichi Tanabe, ambasador Japonii w Polsce a także inni przedstawiciele rządowych i samorządowych władz oraz inni goście, w tym zaproszeni partnerzy biznesowi Toshiby. Toshibę reprezentował pan Toshio Yonezawa, wiceprezes korporacji, który podkreślił wkład, jaki Toshiba wnosi do lokalnej społeczności gminy Kobierzyce, w tym także poprzez przekazanie telewizorów LCD do trzech lokalnych szkół.

Toshiba Television Central Europe Sp. z o.o. (kapitał zakładowy: 4 590 milionów jenów) jest własnością Toshiba Corporation. Zakład w Kobierzycach, który rozpoczął produkcję w lipcu 2007r. Docelowo bedzie zatrudniał ok. 1 000 pracowników (w 2010 roku).
Europa jest obecnie największym światowym rynkiem popytu na telewizory LCD i ocenia się, że sprzedaż wzrośnie z 16 milionów odbiorników w 2006 roku do około 33 milionów odbiorników w 2009. Nowy polski zakład będzie kolejną fabryką Toshiby (po zakładzie w Wielkiej Brytanii), który z produkcją około 3 milionów odbiorników w Europie do 2009 roku (głównie dużych rozmiarów telewizory LCD od 32 cali wzwyż) wzmocni pozycję firmy na rynku europejskim.
Toshiba planuje zainwestować w całości około 6 miliardów jenów w TTCE w ciągu najbliższych pięciu lat i dzięki temu pragnie zwiększyć udział w europejskim rynku telewizorów. (ebi./toshiba)
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×