30 marca 2020

SSE - Wałbrzych - INVEST-PARK


 
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST - PARK" jest jedną z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych w Polsce. Została ona ustanowiona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15. kwietnia 1997 roku. Położona jest w południowo - zachodniej Polsce.
Dzisiaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to 27 podstref, z których osiemnaście położonych jest na terenie województwa dolnośląskiego, tj. na terenie: Wałbrzycha, Nowej Rudy, Kłodzka, Dzierżoniowa, Żarowa, Jelcza - Laskowic, Kudowy Zdrój, Świdnicy, Wrocławia, Oławy, Strzelina, Strzegomia, Brzegu Dolnego, Bolesławca, Wiązowa, Wołowa, Ząbkowic Śląskich oraz Sycowa, sześć znajduje się na terenie województwa opolskiego - w Opolu, Nysie, Namysłowie, Praszce, Kluczborku i Skarbimierzu, dwie na terenie województwa wielkopolskiego - w Krotoszynie i Śremie oraz jedna w województwie lubuskim, w Szprotawie. WSSE „INVEST - PARK” obejmuje obszar o łącznej powierzchni ponad 1422 ha.
Głównymi atutami Strefy są możliwe do uzyskania przez inwestorów ulgi podatkowe oraz inne zachęty. Ponadto wszystkie podstrefy posiadają w pełni rozwiniętą, nowoczesną infrastrukturę techniczną. Znajdują się one w dogodnym geograficznie położeniu względem stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia oraz w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Republiką Czeską i w bliskiej odległości od granicy Niemieckiej. Atrakcyjność strefy podwyższa dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna - system drogowy i kolejowy oraz istniejąca i modernizowana autostrada A4. Znajdujące się w regionie Międzynarodowe Pasażersko - Towarowe Lotnisko we Wrocławiu umożliwia szybkie połączenia lotnicze, zarówno krajowe jak i zagraniczne.
Korzystne warunki inwestowania oraz profesjonalną obsługę dostrzegli tacy producenci, jak: Toyota Motor Corporation, Cersanit, Faurecia, NSK Steering Systems Europe, Whirpool, General Electric, Metzeler, Henkel - Ceresit, Trelleborg, Electrolux, Bridgestone, PCC Rokita, Mahle, Colgate - Palmolive, Cadbury i inne. Całkowita wartość inwestycji zrealizowanych przez przedsiębiorców w strefie do końca 2006 r. to ok. 5,3 mld zł., a zatrudnienie w zakładach funkcjonujących w strefie na koniec 2005 r. wyniosło 21.604 pracowników.

 

Spółka zarządzająca Strefą:

WSSE "INVEST - PARK" Sp. z o.o.
ul.Uczniowska 21
58-306 Wałbrzych
Tel.: (+48 74) 664 91 64, 664 91 63
Fax: (+48 74) 664 91 62
e-mail: invest@invest-park.com.pl
www.invest-park.com.pl

 

 

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×