26 maja 2018

Muflony w rękach strefowych firm


Firmy Pentair i POLST działające w wałbrzyskiej strefie zostały zwycięzcami Plebiscytu Gospodarczego „Muflony 2015”. Rogatą statuetkę otrzymała również gmina Strzegom, w której funkcjonuje WSSE. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Zamku Książ. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna była partnerem plebiscytu.    
Była to już 18-ta edycja prestiżowego konkursu. Do rywalizacji zgłosiło się kilkadziesiąt pomiotów z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, kamiennogórskiego i kłodzkiego. Firmy, organizacje i gminy konkurował w pięciu kategoriach. W gronie laureatów „Odpowiedzialnego Biznesu” znalazły się aż dwa przedsiębiorstwa działające w wałbrzyskiej strefie: Pentair Poland z Dzierżoniowa oraz Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej z Nowej Rudy. Rogatą statuetkę otrzymał producent szaf i obudów dla przemysłu maszynowego, elektrycznego i IT, amerykańska firma Pentair.
[ban]


- Myślę, że ta nagroda jest potwierdzeniem odpowiedzialności naszej firmy. Szacunku, którym otaczamy naszych pracowników, etycznych relacji z partnerami biznesowymi oraz dobrej współpracy z samorządem. W ten sposób możemy nie tylko efektywnie funkcjonować, ale również kreować lokalną rzeczywistość – mówił podczas uroczystości Adrian Walczewski, dyrektor zakładu.
Patronat nad kategorią, już po raz ósmy objęła Toyota Motor Manufacturing Poland. Firma działająca w Wałbrzychu jest jednym z krajowych liderów społecznej odpowiedzialności biznesu.
- Działalność biznesowa nie opiera się jedynie na chęci zysku, ale również na byciu odpowiedzialnym członkiem lokalnej społeczności. Od początku funkcjonowania fabryki wspieramy regionalne inicjatywy, zarówno duże projekty, jak i małe działania. W wolontariat Toyoty zaangażowanych jest 440 naszych pracowników – podkreślał Dariusz Mikołajczak, wiceprezes TMMP.
W kategorii Najlepsza Gmina Aglomeracji Wałbrzyskiej zwyciężyło miasto Strzegom, w którym znajduje się ponad 6 ha wolnego terenu objętego wałbrzyską strefą. W mieście działa również firma FSB Piekarnie, produkująca m.in. bułki dla koncernu McDonald’s. Wśród laureatów znalazła się również gmina Nowa Ruda, w której działa 6 strefowych inwestorów.
W kategorii Gmina/Firma Eko-Przyjazna statuetkę otrzymał Poland Smelting Technologies POLST. Przedsiębiorstwo działa na terenach WSSE w Wałbrzychu i zajmuje się obróbką metali. To pierwsza firma z tego sektora w Polsce, która wdrożyła system ISO, optymalizujący zużywaną energię i minimalizujący produkcję dwutlenku węgla.
- Ochrona środowiska powinna być kluczowym elementem każdego biznesu. To również sprawa wyjątkowo ważna dla naszego regionu. Natura do dobro wspólne, które musimy szanować z myślą o przyszłych pokoleniach – apelował Mikołaj Szeptycki, prezes firmy POLST.  Wyboru laureatów dokonała Kapituła Plebiscytu, w której skład wchodził Maciej Badora, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wyniki Plebiscytu Gospodarczego MUFLONY 2015:
Firma Odpowiedzialnego Biznesu:
Pentair Poland Sp. z o.o.
Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A.
Pasol Paco Sp. z o.o. ze Świdnicy
Wydarzenie/Inicjatywa 2015 Roku:
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Najlepsza Gmina Aglomeracji Wałbrzyskiej:
Strzegom
Jedlina-Zdrój
Nowa Ruda
Najlepsza Mikro/Mała Firma:
TWS Grupa Budowlana
Kopalni Złota Usługi Turystyczne „Aurum”
Drukarnia Bimart
Gmina/Firma Eko-Przyjazna:
Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o.
Gmina Bielawa
Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze
 Muflon Specjalny: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.**
Jacek Serdeczny
WSSE Investw-PARK
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×