23 czerwca 2018

VW z Wrześni - inwestycja za ponad 3 mld zł


24 października w Białężycach koło Wrześni odbyła się uroczystość otwarcia fabryki, w której produkowany będzie nowy Volkswagen Crafter. Planowane nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 3,3 mld zł przeznaczone na budowę fabryki oraz wyposażenie jej w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne powodują, że zakład we Wrześni jest największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce. W nowym zakładzie produkcyjnym zatrudnionych zostanie 3000 pracowników.  Projekt wspierała PAIiIZ.
Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podziękował władzom koncernu Volkswagen za zaufanie, jakim obdarzyli Polskę, decydując się na lokalizację zakładu w naszym kraju. Życzył firmie kolejnych takich udanych przedsięwzięć w Polsce.
[ban]


- Inwestycja Volkswagena jest doskonałym dowodem na to, że Polska stała się jednym z największych w regionie producentów samochodów, części i komponentów samochodowych. Jest to inwestycja, która bez wątpienia generuje najwyższą wartość dodaną dla polskiej gospodarki - zaznaczył wiceszef resortu rozwoju.
źr. PAIiZ
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×