20 stycznia 2019

W maju ruszy wielka rekrutacja do fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach


W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję nowoczesnych silników benzynowych 2,0 l oraz 1,5 l stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. W związku z dynamicznym rozwojem zakład rozpoczyna działania rekrutacyjne zmierzające do zatrudnienia około 500 nowych pracowników i podwojenia załogi.

Fabryka w Jelczu-Laskowicach wraz z zakładem w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie.

We wrześniu 2019 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1,5 l, stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. Obie jednostki napędowe zaprojektowane są w oparciu o nową globalną architekturę Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture).

Nakłady inwestycyjne projektu wyniosą 400 milionów złotych, co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 miliarda złotych.

- Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych, co traktujemy jako wyraz ogromnego zaufania koncernu do naszych fabryk oraz polskiej kadry. Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju naszej firmy i pracowników – powiedział Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach

W związku z nowymi projektami do 2020 roku planowane jest zatrudnienie około 500 pracowników. Rekrutacja do fabryki ruszy w maju i będzie kontynuowana w przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

- Toyota rozpoczęła w Polsce wielką inwestycję, która uczyni z polskich fabryk Toyoty europejskie centrum produkcyjne napędów hybrydowych oraz wprowadzi do naszych zakładów najnowocześniejsze technologie TNGA. Począwszy od 2020 roku kolejne modele hybrydowe Toyoty w Europie będą wyposażone w polskie serce – podkreślił Robert Mularczyk, dyrektor PR Toyota Motor Poland.

jagr./pr
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×