21 maja 2018

Ponad 20 tys. nowych miejsc pracy w SSE


Prawie 7 mld zł nakładów inwestycyjnych i ponad 20 tys. nowych miejsc pracy to planowane efekty powiększenia katowickiej i warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Aby się to mogło urzeczywistnić potrzebne były nowe rozporządzenia Rady Ministrów
Rząd na wczorajszym posiedzeniu zaakceptował przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki rozporządzenia, które  zmieniają granice i obszar stref. W wyniku tych zmian powierzchnia katowickiej SSE zwiększy się o blisko 373,5 ha, a warmińsko-mazurskiej SSE o ok. 43 ha.
[ban]
Są chętni na inwestycje w Polsce
Część terenów włączanych do katowickiej SSE przeznaczona jest pod konkretne projekty inwestycyjne. Na terenie gminy Rudziniec zostanie wybudowana fabryka zderzaków samochodowych, a w Częstochowie powstanie z kolei huta szkła.
Najnowsza zmiana granic strefy katowickiej powinna w perspektywie kilku lat wygenerować ok. 19 tys. nowych miejsc pracy.

Nowe podmioty w Starachowickiej SSE
Skala włączeń do strefy warmińsko-mazurskiej jest niemal dziesięciokrotnie mniejsza, związku z tym przewidywane efekty nie są tak spektakularne. Szacuje się, że na włączonym terenie powstaną inwestycje o wartości ok. 300 mln zł, które dadzą zatrudnienie ponad 500 osobom. W tym przypadku również włączany jest grunt pod konkretne projekty inwestycyjne. W gminie Piecki powstanie fabryka mebli, a w Ciechanowie zakład przetwórstwa mięsa i wyrobów drobiowych.
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×