22 maja 2018

Będzie więcej opon Michelin


Pod koniec ubiegłego roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna udzieliła zezwolenia na inwestycję czołowemu europejskiemu producentowi opon rolniczych Michelin Polska SA.
Francuzi zapowiedzieli, że do końca 2015 roku zainwestują w strefie prawie 83 mln. Celem jest podniesienie produkcji z ok. 447 000 sztuk do poziomu ok. 588000 sztuk  w 2015 roku, co zwiększy wydajność o ponad 30%. Francuzi zainstalują w olsztyńskim zakładzie prototypową maszynę do konfekcjonowania opon.
Umożliwi ona rozwinięcie gamy produktów oraz wyższą jakość. Maszyna ma być wykonana w Polsce.
[ban]
Specjalne strefy ekonomiczne - Antidotum na kryzys?

Po uruchomieniu i dopracowaniu prototypu planowana jest instalacja 2 następnych maszyn. Michelin rozważa również zlecenie polskim spółkom przygotowanie, adaptację i konstrukcję budynków.W przypadku dobrej kooperacji Michelin zleci tym samym firmom zbudowanie i wdrożenie maszyn w pozostałych zakładach Grupy Michelin: we Francji i Hiszpanii.
Nowe produkty to opony wykonywane w technologii Ultra Flex gwarantujące wyższą wydajność maszyn rolniczych poprzez większą nośność przy mniejszej degradacji gleby. Przekłada się to na zwiększenie produkcji rolniczej przy zmniejszonych kosztach. Opony będą skierowane w 95% na eksport do krajów Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej.

Opony Michelin dla US Navy

Fabryka opon w Olsztynie, powstała w 1967 r. i włączona do Grupy Michelin w 1995 r., produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i rolniczych. W zakładzie wytwarza się też komponenty do produkcji ogumienia (mieszanki gumowe i tkaniny kordowe) oraz formy do wulkanizacji opon. Michelin Polska S.A. jest jednym z największych pracodawców na Warmii i Mazurach.
Bardzo istotne jest, że inwestycja wpłynie na ochronę miejsc pracy. Michelin zobowiązał się do stworzenia 15 etatów i utrzymania zatrudnienia w zakładzie w Olsztynie na poziomie co najmniej 4.154 pełnych etatów do końca 2015 r. Przewiduje się, że inwestycja spowoduje wzrost zatrudnienia u kooperantów Michelin Polska S.A. o co najmniej 225 etatów.
ebi./WMSSE
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×