22 maja 2018

Rząd powiększył obszar SSE


Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów przyjęto dwa rozporządzenia powiększające obszar słupskiej i warmińsko-mazurskiej specjalnych stref ekonomicznych. W wyniku zmiany granic słupskiej SSE przyłączone zostanie 432,9760 ha gruntów. Chodzi o włączenia terenów w miastach: Koszalin, Wałcz, Słupsk, Ustka i gminach: Karlino, Kalisz Pomorski, Biesiekierz, Polanów, Tychowo i Słupsk. Ocenia się, że inwestycje zrealizowane na nowo włączonych terenach mogą wynieść ok. 2,7 mld zł i pozwolą w ciągu kilku lat utworzyć ok. 7800 nowych stanowisk pracy w samej strefie. W jej otoczeniu zatrudnienie powinno znaleźć ok. 1600 osób.
Rozporządzenie wchodzi w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
[ban]
Grupa Tognum buduje fabrykę w Stargardzie

W przypadku warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej w wyniku rozporządzenia w granice strefy zostanie włączone 81,4447 ha gruntów. W ramach zmiany granic strefą objęty będzie teren zakładu przetwórstwa drobiowego spółki Wipasz SA w Mławie o powierzchni 4,2700 ha. Firma zamierza rozbudować i kompleksowo zmodernizować istniejący zakład, tworząc w ten sposób najnowocześniejszą w Polsce ubojnię drobiu.
Ponadto, dzięki zasadniczej zmianie procesu technologicznego trzykrotnie zwiększy się wielkość produkcji i znacząco wydłuży trwałość wyrobów. Inwestycja o nakładach 80 mln zł pozwoli na zwiększenie zatrudnienia z 324 do 524 osób.
Będą nowe miejsca pracy

Ocenia się, że w wyniku włączenia do strefy terenów w Olsztynie, Elblągu i Nidzicy w ciągu kilku najbliższych kilku lat utworzonych zostanie ok. 1600 nowych miejsc pracy w firmach strefowych i ok. 400 stanowisk w jej otoczeniu.
Rozporządzenie wchodzi w życie 31 marca 2012 r.
jagr./KPRM
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×