22 maja 2018

Wicepremier Pawlak uruchomił „Krokusa”


Linia produkcyjna "Krokus" to innowacyjny projekt polskich i francuskich inżynierów. Inwestycja ta tworzy na Warmii i Mazurach wiele nowych miejsc pracy – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w fabryce Michelin Polska S.A. Wiceszef polskiego rządu odwiedził Olsztyn 11 czerwca 2012 r.
Budowa specjalnej hali i wyposażenie jej w innowacyjne maszyny możliwa była dzięki współpracy z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną. - Obok dobrej infrastruktury i korzystnego położenia, główną zachętą do inwestowania na tych terenach jest pomoc publiczna udzielana przedsiębiorcom – podkreślił wicepremier Pawlak.
[ban]
SSE dają miejsca pracy

Zaznaczył, że MG planuje bezterminowo wydłużyć okres funkcjonowania SSE. – Chcielibyśmy, aby atrakcyjne tereny inwestycyjne były w każdej gminie – powiedział. W jego opinii firmy takie jak Michelin, które decydują się lokować na obszarze SSE swoje projekty, transferują do Polski nowe technologie produkcji i innowacyjne metody zarządzania. - Wpływa to nie tylko na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lecz także na wysoki poziom kwalifikacji zatrudnianych pracowników – argumentował.
Podczas wizyty w Olsztynie wicepremier Pawlak wręczył Jean-Michel Belleux, dyrektorowi generalnemu Michelin w Polsce i krajach bałtyckich - odznakę honorową za „Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.
"Krokus" jest tzw. maszyną konfekcyjną, może produkować opony rolnicze w rozmiarach od 24 do 38 cali. Będą to zarówno opony marki Michelin, jak i innych należących do koncernu marek, w tym Kleber i Taurus.
Nowa maszyna zajmuje halę o powierzchni 400 m kw. Została zaprojektowana przez konstruktorów z olsztyńskiej fabryki przy wsparciu francuskich inżynierów. Projekt został zrealizowany we współpracy z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną.
źródło: Ministerstwo gospodarki
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×