22 maja 2018

Warmińsko-Mazurska SSE jeszcze większa


Rada Ministrów przyjęła 1 października 2013 r. rozporządzenie o rozszerzeniu granic Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu rozszerzeniu w Kętrzynie powstanie inwestycja o wartości 50 mln zł oraz 70 nowych miejsc pracy. Strefa powiększy się o ponad 70 ha, dzięki czemu jej powierzchnia wyniesie prawie 985 ha. Zmiany te powinny zwiększyć szanse napływu nowych inwestycji do regionu warmińsko-mazurskiego.
Efektem poszerzenia granic strefy, w perspektywie kliku najbliższych lat, powinno być utworzenie 2.100 nowych miejsc pracy w strefie i ok. 440 poza nią.

Będzie więcej opon Michelin

Włączane grunty są na terenach miast: Elbląg, Nowe Miasto Lubawskie, Iława, Płońsk i Kętrzyn oraz gmin: Pasłęk, Pisz, Biskupiec, Piecki i Kurzętnik.
Na gruntach prywatnych położonych w Kętrzynie firma Philips Lighting Poland SA, zajmująca się produkcją artykułów oświetleniowych, zamierza ruszyć z produkcją opraw oświetleniowych energooszczędnych i LED-owych. W tym celu zamierza unowocześnić istniejącą fabrykę, utworzyć nowe linie technologiczne i zmodernizować już użytkowane. Inwestor planuje również prowadzenie działalności usługowej w dziedzinach:
badawczo-rozwojowej (B+R), technologii informacyjnej (IT) i outsourcingu procesów biznesowych (BPO).
Inwestorzy wiążą się z Polską na dłużej

W projekt zamierza zainwestować co najmniej 50 mln zł i utworzyć ok. 70 nowych miejsc pracy. Obecnie w kętrzyńskim zakładzie firmy pracuje 535 osób. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec 2015 r.
Zmienione rozporządzenie ma obowiązywać od 15 października 2013 r.
jagr./KPRM/MG
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×