16 stycznia 2019

Inter Cars zbuduje centrum logistyczne w Zakroczymiu


27 maja 2015 r. odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę Europejskiego Centrum Logistycznego ILS Grupy Inter Cars SA w Zakroczymiu. Wicepremier Janusz Piechociński obecny na uroczystości poinformował, że dzięki projektowi realizowanemu w podstrefie Zakroczym zbudowane zostanie nowoczesne centrum, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach logistyczno-informatycznych.
Dodatkowo w ramach planowanego przedsięwzięcia planowane jest utworzenie centrum usług wspólnych, które świadczyć będzie szeroki zakres usług finansowo-księgowych, informatycznych, centrów telefonicznych, badawczo-rozwojowych.
[ban]
Auto-Tech w Warmińsko-Mazurskiej SSE

Czym będzie Europejskie Centrum Logistyczne?
Celem ILS, spółki należącej do Grupy Inter Cars, jest stworzenie strategicznego punktu logistycznego opartego na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, które ma wyraźnie zwiększyć wydajność przepływu towarów. Centrum to przejmie na siebie przyjęcie towarów od dostawców, realizację zamówień, wydań, konfekcjonowania i zwrotów oraz obsługę przeładunków cross-docking. Centrum będzie pracować wydajniej nie tylko przez wzgląd na ulokowanie czynności logistycznych w jednym miejscu, ale również przez zastosowane rozwiązania techniczne. Nowy magazyn ma zwiększyć wydajność przepływu towarów i umożliwić świadczenie usług logistycznych co przełoży się na potencjał całej Grupy Inter Cars. Będzie głównym magazynem w całej logistyce Inter Cars.
Europejskie Centrum Logistyczne będzie składało się z trzech hal o łącznej powierzchni magazynowej 40 tys. mkw.: aktualnie budującej się nowoczesnej hali pow. 30 tys.mkw. oraz dwóch hal o pow. 5000 mkw.. Powstanie także trzykondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni użytkowej 3600 mkw., budynki gospodarcze, dyspozytornia oraz parking na prawie 600 miejsc.
Hala magazynowa ma posiadać kompletną, 4-poziomową zabudowę regałową, 17 000 miejsc paletowych i 18 000 miejsc półkowych oraz system taśmociągów o łącznej długości ok. 11 km, który połączy się dodatkowo z dwoma nowoczesnymi sorterami. Wysokość hali sięgnie 10 m. Budowa hali została zaplanowana w taki sposób, aby od początku września 2015 r. w hali była możliwość montażu taśmociągów, sorterów oraz regałów. Zabudowę regałową dostarczy firma Wandalex S.A. Jej powierzchnia zajmie 14 370 mkw. na jednym poziomie. Na wszystkich czterech kondygnacjach będzie to łącznie ponad 56 000 mkw. Waga zabudowy regałowej to prawie 1800 ton.
W dwóch mniejszych halach magazynowych o pow. 5000 mkw. będą składowane towary łatwopalne, blachy oraz opony i felgi.
Ponadto przewiduje się, że na terenie centrum logistycznego znajdzie zatrudnienie dodatkowo ok. 450 osób, zatrudnionych u kooperantów świadczących usługi w ramach outsourcingu (BPO). Realizacja inwestycji przyczyni się również do wykorzystania obecności na terenie gminy Zakroczym Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa - Modlin i będzie elementem stymulującym rozwój lotniska.
Nieruchomość pod inwestycję o powierzchni ponad 15 ha położona jest na terenie gminy Zakroczym i została objęta granicami Warmińsko-Mazurskiej SSE w czerwcu 2014 r.
jagr./MG/Inter Cars
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×