22 maja 2018

„Szynaka Meble” w Warmińsko-Mazurskiej SSE


Do końca 2007 roku w Nowym Mieście Lubawskim na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie fabryka mebli Szynaka Meble.
- Cieszę się, że w Nowym Mieście Lubawskim powstaje polski zakład, który da nowe miejsca pracy. Jestem pod wrażeniem tego, że nasze firmy potrafią rozwijać się w tak imponujący sposób – powiedział wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz otwierając budowę nowej fabryki „Szynaka Meble”.
- Jak wiadomo największym dobrem przedsiębiorstwa są jego pracownicy, a w tej firmie ceni się człowieka i buduje się jego wartość – powiedział Piotr Żuchowski, wicemarszałek warmińsko-mazurski i zauważył, że „Szynaka Meble” w ostatnich latach notuje największy w województwie wzrost w kategoriach budżetu oraz zatrudnienia.
Prezes Jan Szynaka zapowiadając uruchomienie produkcji na przełomie marca i kwietnia 2008 r., powiedział, że - W nowej fabryce chcemy zatrudnić początkowo 150, a docelowo 400-500 osób. W tym celu rozpoczęliśmy już kształcenie lokalnej młodzieży.
– powiedział.
W uroczystym rozpoczęciu budowy fabryki „Szynaka Meble” w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział ponadto: wojewoda warmińsko-mazurski Anna Szyszka, prezes Warmińsko-Mazurskiej SSE Adam Puza oraz burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Alina Kopiczyńska.

Zakład powstający w Nowym Mieście Lubawskim, jest trzecim - po Lubawie i Wolsztynie - którego właścicielem jest firma „Szynaka Meble”. Firma specjalizuje się w produkcji mebli mieszkaniowych, kuchennych, biurowych i sklepowych. (ebi./wmsse)
 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×