21 maja 2019

Transport i Spedycja » Transport i Spedycja

Magazyn 23 w Porcie Gdańsk jak nowy

Magazyn 23 w Porcie Gdańsk jak nowy

Magazyn 23 w Porcie Gdańsk jak nowy. Przeznaczony do rozbiórki obiekt przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte został gruntownie wyremontowany. Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek. Do dyspozycji klientów przekazano 8 172 m2 powierzchni użytkowej.


Widzimy, jak prężnie rozwijają się te powierzchnie komercyjne, ale ciągle tego jest mało. Mam nadzieję, że to nie ostatni obiekt, który rewitalizujemy i cały czas jesteśmy przy tym pierwszym, który postawimy od zera. Ten rok przyniesie jeszcze trochę zmian – mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.


Mam nadzieję,  że to będzie bardzo dobre miejsce do załadunku, przeładunku, rozpoczęcia lub zakończenia transportów ze świata. Będzie to bardzo dobry warsztat pracy dla wielu ludzi, a dla naszych kontrahentów także dobre narzędzie do realizacji ich zamierzeń – mówi Grzegorz Brzostowski, prezes NTA.


Jak poinformował prezes ZMPG, w magazynie składowany będzie głównie na papier, ale też jest to obiekt przeznaczony pod kontenery, które zawijają do DCT. „Będzie tutaj bardzo szeroka gama produktów – powiedział.


Magazyn 23 powstał w Porcie Gdańsk w latach 60. XX w. Po podpisaniu umowy z portem w Puławach, służył do magazynowania nawozów, które następnie eksportowano do Wielkiej Brytanii. Później składowano tam tekturę, papier, płyty pilśniowe i wiórowe, nawozy. Od końca lat 90. obiekt stał pusty. Rzeczoznawca orzekł, że doprowadzenie go do ponownego użytku będzie kosztowało 7 mln zł. Nikt nie chciał zapłacić takiej kwoty, dlatego zadecydowano o rozbiórce obiektu, która dzięki inwestycji NTA ostatecznie nie doszła do skutku.


Port Gdańsk jest na drugim miejscu wśród największych portów kontenerowych na Bałtyku. W ubiegłym roku przeładowano tam rekordowe 40,6 mln t ładunków – o prawie 9% więcej niż rok wcześniej. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zarządza portem morskim w Gdańsku, który jest kluczowym węzłem komunikacyjnym w regionie. W skład infrastruktury portowej wchodzi osiem nabrzeży o długości ponad 20 km. ZMPG podzielony jest na dwie części: port wewnętrzny usytuowany wzdłuż Martwej Wisły i kanału portowego, oraz port zewnętrzny z bezpośrednim dostępem do Zatoki Gdańskiej, gdzie znajduje się m.in. nowoczesny głębokowodny terminal kontenerowy DCT.


Magazyn 23 w liczbach

powierzchnia zabudowy 8 938,0 m2

powierzchnia użytkowa 8 172,0 m2

kubatura 53 369,00 m3
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×