23 marca 2019

Transport i Spedycja » Transport i Spedycja

Pozostawiony na lotnisku bagaż bez opieki – to potencjalne zagrożenie

Pozostawiony na lotnisku bagaż bez opieki – to potencjalne zagrożenie
Mieszkaniec powiatu szczycieńskiego na lotnisku w Szymanach pozostawił bez opieki torbę z pakunkiem. Tym razem skończyło się na pouczeniu. Sezon urlopowy jednak w pełni, a takie roztargnienie może spowodować poważne utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu portu lotniczego.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w hali ogólnodostępnej portu lotniczego. Funkcjonariusze z PSG w Olsztynie szybko ustalili, że właścicielem bagażu jest 54-latek, który przyleciał z Bułgarii. Na szczęście pakunek nie zawierał przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie.

Straż Graniczna przypomina, że pozostawienie bagażu bez nadzoru, zawsze skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa i może spowodować poważne utrudnienia, z opóźnieniami w przylotach i odlotach samolotów włącznie. Bagaże pozostawiane są przez roztargnienie lub zwykłą bezmyślność. Porzucane są jako nadbagaż, by uniknąć dodatkowej opłaty.

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o pilnowanie swoich bagaży, bo za pozostawienie bez opieki swojego bagażu grozi 500-złotowy mandat.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×