19 października 2019

Transport i Spedycja » Transport i Spedycja

Zapowiadane protesty na drogach

Zapowiadane protesty na drogach
Na 10 października część podwykonawców inwestycji kolejowych firmy Astaldi zapowiedziała w ramach protestu blokadę dróg krajowych w okolicach inwestycji infrastrukturalnych: trakcyjnych lub drogowych. W woj. lubelskim, gdzie wspomniana firma realizuje inwestycje kolejowe, protesty zapowiedziano na DK17 i DK19.

W pozostałej części kraju zapowiedziano protesty w okolicy budowanej Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu S2 oraz „Zakopianki” w ciągu S7. Służby drogowe wspólnie ze służbami nadzoru będą realizować działania zmierzające do minimalizowania wpływu ewentualnych protestów na utrudnienia w ruchu.

Przypomnijmy, że włoska firma realizuje na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad sześć  kontraktów, z czego cztery są w fazie końcowej i odbywa się na nich ruch.

Wartość umów realizowanych przez Astaldi opiewa na 4 mld zł, a do wykonania pozostały jeszcze roboty o wartości ok. 2,3 mld zł. Przedstawiciele wykonawcy deklarują kontynuację prac. Astaldi nadal realizuje inwestycje dla GDDKiA.
źr. GDDKIA

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×