30 marca 2020

Transport i Spedycja » Transport i Spedycja

14 lat byliśmy razem z branżą TSL

14 lat byliśmy razem z branżą TSL
Szanowni Państwo, czytelnicy portalu

Ponad 13 lat portal spedycje.pl informował na bieżąco o sytuacji w branży TSL. W dobie powszechnego dostępu do informacji, staraliśmy się wyłuskiwać te najistotniejsze dla branży i ludzi, którzy związali z nią swoje życie.

Portal starał się być takim niezbędnikiem dla spedytora, przewoźnika i szeroko pojętej specjalności jaką jest logistyka. Stąd pisaliśmy zarówno o sukcesach firmowych i osobistych, jak i niepowodzeniach.

Oprócz wiedzy fachowej i eksperckiej informowaliśmy także o tym, co się dzieje w całym otoczeniu ludzi związanych z branżą.

Stąd między innymi pomysł organizowanego przez portal konkursu  na "Najlepszy kalendarz branży TSL".
Jego kolejne edycje spotykały się z uznaniem, o czym świadczy fakt licznego udziału firm i wyborów laureatów w 12 przeprowadzonych konkursach.

Integrowaliśmy środowisko w czasie organizowanych przez portal i jego wydawcę "Pikników Cargo".

Ale toczyliśmy także dyskusje redakcyjne z udziałem ekspertów, naukowców i fachowców z branży na tematy aktualnie doskwierające spedytorom, przewoźnikom czy też licznej grupy kierowców tzw. tirów.

W tematyce proponowanych przez nas tekstów przeważały te stricte informacyjne. Ale nie zabrakło także artykułów pisanych przez ekspertów.

W tym dużą zasługa naszych blogerów, którzy zwracali uwagę na zmieniająca się branżę po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. W swoich tekstach opisywali nie tylko "nowinki" technologiczne ale i socjologiczne zachodzące w transporcie, spedycji i logistyce.

Starliśmy się na bieżąco relacjonować zachodzące zmiany w prawie wynikające z implementacji prawa unijnego do krajowych norm prawnych.To był czas m.in. wejścia w życie wspólnotowego kodeksu celnego i zmieniających się zasad dotyczących czasu pracy kierowców, które z racji siły polskiego transportu międzynarodowego dotknęły wiele firm i pracujących w nich kierowców.
 
Na szczególną uwagę zasługiwały teksty ukazujące się w zakładce "Pod znakiem logistyka" autorstwa  dr. Józefa Okulewicza, na co dzień pracownika naukowego Politechniki Warszawskiej, który chłodnym okiem oceniał to co dzieje się w logistyce teraz i w przeszłości.

Niektóre z tych tekstów z racji swojej bezkompromisowości spotykały się z żywym odzewem czytelników i rozgrzewały dyskusje na naszym forum.

Ale wszystko co trwa ma swój początek i koniec...

Ekonomia jest brutalna i z liczbami się nie dyskutuje. Stąd decyzja wydawcy portalu o jego zamknięciu z dniem 1 kwietnia 2019 roku.

I to nie jest żart primaaprilisowy, ale po rozważeniu wszystkich za i przeciw funkcjonowaniu portalu spedycje.pl - decyzja mogła być tylko jedna - o zaprzestaniu jego działalności.

Dlatego w imieniu zespołu redakcyjnego, dzięki któremu powstawały treści zamieszczane na stronie www. spedycje.pl - chciałbym słowa szczególnego podziękowania za "trud i podtrzymywanie na duchu", ale przede wszystkim za stworzenie ekonomicznych podstaw jego funkcjonowania - skierować do prezesa Andrzeja Rusaka, wydawcy portalu, który nie tylko uczestniczył w budowie portalu, ale jest też pomysłodawcą konkursu "Na najlepszy kalendarz TSL".

Panie prezesie, cytując klasyka zadanie zostało wykonane (?)....

Słowa wdzięczności kierujemy także do naszych autorów (blogerów), "firmowych" działów PR i agencji odpowiedzialnych za komunikację z tytułami prasowymi i portalami.

13 lat to mało w życiu człowieka, ale dużo w jego życiu zawodowym.
Dlatego korzystając z tej okazji chciałbym osobiście podziękować naszym czytelnikom, którzy byli z nami przez ten czas.

Słowa podziękowania należą się także wszystkim pracującym w portalu i jego wydawcy prezesowi Andrzejowi Rusakowi.

Ars longa, vita brevis...

Grzegorz Jabłoński
redaktor naczelny
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×