5 grudnia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Za dużo tych wytłoków z jabłek...

Za dużo tych wytłoków z jabłek...
... przekroczona masa całkowita pojazdu
Podczas kontroli dynamicznej, na drodze wojewódzkiej nr 725 w miejscowości Biała Rawska, inspektorzy z łowickiego oddziału WITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, który przewoził wytłoki z jabłek. Pojazd ze względu na uzasadnione podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy oraz ładowności pojazdu skierowano na punkt do ważenia w Białej Rawskiej.
Ważenie pojazdu wykazało, iż w kontrolowanym przypadku doszło do rażącego przekroczenia nacisków na pojedynczą oś napędową.

Czas pracy kierowcy po „litewsku”

Przekroczenie nacisku osi wyniosło 5,2 tony, natomiast przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wyniosło 4,5 tony tj. 11 % w stosunku do normy 42 tony. W związku z powyższym przewoźnikowi za przejazd wykonywany niezgodnie z przepisami grozi kara administracyjna w wysokości 15 000 zł.
Kierowcę ukarano mandatem karnym i zakazano dalszej jazdy do momentu rozładunku pojazdu. Po zakończonej kontroli nastąpił przeładunek pojazdu w celu doprowadzenia go do stanu normatywnego. Po ponownym zważeniu pojazd dopuszczono do dalszej jazdy.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×