17 grudnia 2018

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Bezpieczny Autokar - kontrole na A1

Bezpieczny Autokar - kontrole na A1W dniach 27-29 czerwca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy przeprowadzili wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na przewóz dzieci i młodzieży udających się na letni wypoczynek. Przedmiotowe działania prowadzone były w pobliżu Torunia na Miejscu Obsługi Podróżnych Nowa Wieś w ciągu autostrady A1.
Inspektorzy do swoich działań wykorzystywali Mobilną Stację Kontroli. Kontrole prowadzone były od wczesnych godzin porannych, w trakcie których poddano kontroli ponad 120 autokarów i zatrzymano 22 dowody rejestracyjnych.


XVI Stolik Inspekcyjny

Z uwagi na istotne i stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym usterki wstrzymano 5 przewozów okazjonalnych. Dla pasażerów niesprawnych pojazdów zorganizowano transport zastępczy. Powodem zatrzymywania dokumentów uprawniających do poruszania się pojazdów były m.in. usterki układów hamulcowych, układów zawieszenia, układów kierowniczych lub wycieki płynów eksploatacyjnych. Przeprowadzone kontrole stanu technicznego z użyciem MSK wskazują, iż kontrole w tym zakresie eliminują niesprawne jednostki transportowe z ruchu drogowego.
źródło: GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×