22 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Bezpieczeństwo TSL

Z Włoch na magnesie

Z Włoch na magnesie
W piątek 4 marca na drodze krajowej nr 1 w Tychach, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali do kontroli pojazd polskiego przewoźnika, którym przewożono ładunek art. spożywczych i przemysłowych z Włoch do Polski.
Podczas analizy okazanych przez kierowcę dokumentów ustalono, że w dniu 3 marca o godzinie 15:10 w miejscowości Alfonsine we Włoszech miał miejsce załadunek pojazdu. Analiza aktywności kierowcy, zarejestrowana na okazanych wykresówkach wskazywała, że pokonał on 840 km, od godziny 15:10 dnia 3 marca do godziny 18:35 dnia 4 marca tj. do momentu zatrzymania do kontroli w Tychach na DK1.

33 godziny za kierownicą 40-tonowej ciężarówki

Analiza pokonanej przez kierowcę trasy wg. mapy wskazała jednak, że odległość pomiędzy miejscowością Alfonsine we Włoszech, a Tychami, gdzie miała miejsce kontrola, to minimum 1160 km. Kierowca wzięty w krzyżowy ogień pytań w celu ustalenia gdzie podziało się brakujące 320 kilometrów, przyznał się do używania magnesu w celu zakłócenia pracy czujnika ruchu oraz przekazał używany magnes inspektorom. Określił również jaką trasą przemieszczał się z Włoch do Polski. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu odebrania prawidłowego odpoczynku. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, natomiast na przewoźnika została nałożona kara w wysokości 5000 zł.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×